Termin: 18-19 stycznia 2025 r.
Godziny zajęć: sobota 10-17, niedziela 9-16:30 (16h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 1170.00 zł
Adres szkolenia: Katowice (dokładna lokalizacja zostanie podana ok. 10 dnia przed szkoleniem)
Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z całościowym podejściem wykonania diagnozy logopedycznej, nabycie umiejętności oraz wiedzy w zakresie oceny warunków anatomicznych i motorycznych jamy ustnej. Szkolenie ma charakter edukacyjno-praktyczny, z zastosowaniem własnego protokołu badania, nagrań, przykładów diagnoz i opisów medycznych.
Grupa docelowa:
- logopedzi, studenci logopedii, neurologopedzi
Program szkolenia:
Program autorski - podlega ochronie.
Prowadząca:
mgr Ewelina Mendala-Kwoczek - dyplomowana logopedka medialna, specjalistka terapii logopedycznej, trenerka emisji i rehabilitacji głosu, oddechu, pedagog, terapeutka traktu orofacjalnego, terapeutka ręki, wykładowca akademicki, członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, autorka warsztatów „SOS GŁOS”, „Z KULTURĄ JĘZYKA NA TY!”, „Zaburzenia kompleksu ustno-twarzowego - holistyczna terapia w zespole logopedyczno-ortodontyczno-fizjoterapeutycznym” oraz książki „Konfrontacje literackie i językowe”, jak i wielu innych artykułów związanych z dziedzinami językoznawstwa i pedagogiki. Prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, jak i organizatorka kilku z nich.
Prywatnie miłośniczka języka polskiego, ciekawych i zagadkowych książek w szczególności kryminałów, kajakarstwa i uśmiechu, a co najważniejsze - mama Antka i Szymona.
Jest tą logopedką, która poszukuje, drąży i fascynuje się językiem (w każdej jego postaci) oraz dźwiękiem (w całej jego okazałości). Jednakże najważniejszy jest dla niej Człowiek, który przychodzi ze swoją historią i nawiązuje relację.
Pracuje w fantastycznym Zespole, w miejscu, które tworzy – Sztuce Mówienia. Współpracuje ściśle z terapeutami z różnych dziedzin, m.in. z fizjoterapeutami, ortodontami, laryngologami, chirurgami szczękowymi, ortopedami. Nieustannie pogłębia wiedzę w zakresie układu ruchowego narządu żucia, w szczególności terapii miofunkcyjnej, zależności połączeń w ciele i zaburzeń o szerokim podłożu.
Drugi jej świat, to świat artystyczny i fascynacja dźwiękiem, jego tworzeniem, emocją, którą ze sobą niesie. Głos to emocje, które mówią nam o tym, jacy jesteśmy. Wiedzę naukową dotyczącą fizjologii głosu łączy ściśle z pracą nad świadomością ciała oraz rozwijaniem uważności.