Kinezjotaping jest metodą terapeutyczną polegającą na oklejaniu wybranych fragmentów ciała elastycznymi plastrami. Dzięki swej specjalnej strukturze, nie ograniczają one ruchów, mają ciężar i grubość zbliżoną do parametrów skóry, są bardzo odporne na działanie wody oraz umożliwiają przepływ powietrza. Elastyczny plaster, przez działanie na skórze, staje się bodźcem oddziałującym np. na napięcie mięśni i tym samym stymuluje określony ruch.
Kinezjotaping bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia, oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy.
W logopedii i neurologopedii K-Taping jest stosowany jako metoda wspomagająca terapię logopedyczną, często wyraźnie podnosząc jej skuteczność.
Zastosowanie K-Tapingu w logopedii jest możliwe zarówno u dzieci jak też pacjentów dorosłych, dotkniętych wieloma dysfunkcjami. Każda aplikacja powinna być poprzedzona diagnozą logopedyczną obejmującą wywiad oraz badanie i ocenę skóry. Tylko wówczas możliwe jest dokładne ustalenie celu terapeutycznego i precyzyjne dobranie odpowiedniej dla pacjenta aplikacji.
Kinezjotaping wspomaga działania prowadzone w gabinecie logopedycznym oraz stymuluje dysfunkcyjne obszary do działań samonaprawczych. Dzięki umiejętnie dobranej technice może w prosty sposób poprawić funkcjonowanie aparatu orofacjalnego, oddechowego i bardzo korzystnie wpłynąć na efekty terapii logopedycznej.
DZIAŁANIE KINEZJOTAPINGU:
WSKAZANIA:
W naszym gabinecie oferujemy Państwu możliwość realizacji terapii logopedycznej i neurologopedycznej wspomaganej kinezjotapingiem. Metodę stosuje logopeda, neurologopeda Monika Wrzos.
Wybierz specjalistę, u którego chcesz się poradzić: logopeda, neurologopeda, audiolog, trener emisji głosu, psycholog, pedagog
Tel.: +48 881 527 414