fbpx

Katowice

Opis

Termin: 15-16 marca 2025 r. 

Godziny zajęć: sobota 10-17, niedziela 9-16:30 (16h dydaktycznych)

Koszt szkolenia: 1170.00 zł

Adres szkolenia: Wrocław (dokładna lokalizacja zostanie podana ok. 10 dnia przed szkoleniem)

 

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z całościowym podejściem wykonania diagnozy logopedycznej, nabycie umiejętności oraz wiedzy w zakresie oceny warunków anatomicznych i motorycznych jamy ustnej. Szkolenie ma charakter edukacyjno-praktyczny, z zastosowaniem własnego protokołu badania, nagrań, przykładów diagnoz i opisów medycznych.

 

Grupa docelowa:

- logopedzi, studenci logopedii, neurologopedzi

 

Program szkolenia: 

  1. Rozwój motoryczny jamy ustnej.
  2. Ankyloglossia:
    • definicje i klasyfikacja medyczna
    • metody badawcze w różnych grupach wiekowych
    • kompensacje wynikające z ankyloglossii
    • wpływ ankyloglossii na zakres ruchu oraz elastyczność warg, języka oraz żuchwy (w tym funkcji stawów żuchwowo-skroniowych)
    • ankyloglossia a funkcje pokarmowe (jak i gotowość do przyjmowania pokarmów), wymowa
    • standardy postępowania w przypadku ankyloglossii – postępowanie przed wykonaniem zabiegu, jak i po korekcie wędzidełka języka, wargi górnej/dolnej
  3. Analiza czaszkowo-twarzowa. Okluzja. Parafunkcje.
  4. Pozycja spoczynkowa i dynamiczna warg, języka, żuchwy, prawidłowy tor oddechowy, połykanie normatywne = WIELKA PIĄTKA.
  5. Postawa ciała a wady zgryzu, wady wymowy.
  6. Wieloczynnikowa koncepcja diagnozowania. Współpraca zespołu medycznego i terapeutycznego w przypadku zaburzeń motorycznych jamy ustnej.
  7. Terapia:
    • reedukacja nerwowo-mięśniowa
    • mioterapia

 

Program autorski - podlega ochronie.

 

Na szkolenie prosimy zabrać ze sobą: rękawiczki jednorazowe (najlepiej bez lateksu), lusterka

 

Prowadząca:

 

mgr Ewelina Mendala-Kwoczek - dyplomowana logopedka medialna, specjalistka terapii logopedycznej, trenerka emisji i rehabilitacji głosu, oddechu, pedagog, terapeutka traktu orofacjalnego, terapeutka ręki, wykładowca akademicki, członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, autorka warsztatów „SOS GŁOS”, „Z KULTURĄ JĘZYKA NA TY!”, „Zaburzenia kompleksu ustno-twarzowego - holistyczna terapia w zespole logopedyczno-ortodontyczno-fizjoterapeutycznym” oraz książki „Konfrontacje literackie i językowe”, jak i wielu innych artykułów związanych z dziedzinami językoznawstwa i pedagogiki. Prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji, jak i organizatorka kilku z nich.
Prywatnie miłośniczka języka polskiego, ciekawych i zagadkowych książek w szczególności kryminałów, kajakarstwa i uśmiechu, a co najważniejsze - mama Antka i Szymona.
Jest tą logopedką, która poszukuje, drąży i fascynuje się językiem (w każdej jego postaci) oraz dźwiękiem (w całej jego okazałości). Jednakże najważniejszy jest dla niej Człowiek, który przychodzi ze swoją historią i nawiązuje relację.
Pracuje w fantastycznym Zespole, w miejscu, które tworzy – Sztuce Mówienia. Współpracuje ściśle z terapeutami z różnych dziedzin, m.in. z fizjoterapeutami, ortodontami, laryngologami, chirurgami szczękowymi, ortopedami. Nieustannie pogłębia wiedzę w zakresie układu ruchowego narządu żucia, w szczególności terapii miofunkcyjnej, zależności połączeń w ciele i zaburzeń o szerokim podłożu.
Drugi jej świat, to świat artystyczny i fascynacja dźwiękiem, jego tworzeniem, emocją, którą ze sobą niesie. Głos to emocje, które mówią nam o tym, jacy jesteśmy. Wiedzę naukową dotyczącą fizjologii głosu łączy ściśle z pracą nad świadomością ciała oraz rozwijaniem uważności. 

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

CERTYFIKAT

tak 

wydany na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Tak

ZALICZKA

400 zł

do uiszczenia w ciągu 3 dni od dokonania rezerwacji miejsca

WPŁATA

pozostałą część opłaty należy uiścić 14 dni przed szkoleniem 

w przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH 0%

Tak
w celu ustalenia skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERWIS KAWOWY

tak - kawa, herbata, ciastka

OBIAD WLICZONY W CENĘ

tak

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

wyłącznie telefoniczny

 

 


Skompletuj wszystkie ebooki z cyklu "ABC początkującego logopedy"

E-booki


 

 

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:15/03/2025 10:00
Kończy się:16/03/2025 16:30
Lokalizacja:Wrocław

Rezerwacja

Cena:
zł 1170.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl