fbpx

Opis

 

Termin: 11-12 stycznia 2025 r.

Godziny zajęć: sobota 9.00-18.00, niedziela 9.00-15.00 (17 h dydaktycznych)

Koszt szkolenia: 3 100,00 zł

Cena szkolenia zawiera koszt elektrostymulatora UNIPRO REHABILITATION.
Każdy z Uczestników otrzymuje: sprzęt do elektrostymulacji z zestawem elektrod do terapii orofacjalnej i intraoralnej.

 

Adres: Focus Hotel Poznań
            Ul. Serafitek 4, 61-144 Poznań 

 

Zabiegi elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej znacząco wpływają na efekty terapii logopedycznej. Stanowią skuteczne wsparcie w terapii dzieci i dorosłych:

  • we wczesnej interwencji terapeutycznej (nienormatywne odruchy orofacjalne, po zabiegu frenulotomii, rozszczepy całkowite)
  • w stymulacji zaburzeń neurogennych (dyzartria, dysfagia, porażenia nerwów czaszkowo-mózgowych, zaniki mięśniowe, nienormatywne dystrybucja napięcia mięśniowego, dysfonie, choroby genetyczne i neurodegeneracyjne)
  • w dyslalii
  • w nawykowym ustnym torze oddechowym
  • w osłabionej sile mięśni narządów artykulacyjnych
  • elektrostymulacja obwodowych struktur wpływa również na aktywność struktur korowych. Stymulacja stanowi wsparcie w terapii motorycznych zaburzeń pochodzenia centralnego (afazje motoryczne, apraksje mowy, opóźniony rozwój mowy)

 

Program szkolenia: 

I dzień:

  1. Anatomia funkcjonalna (taśmy anatomiczne, powieź, mięśnie, nerwy czaszkowe, punkty motoryczne, przewodnictwo elektryczne w mózgu).
  2. Mechanizm elektrostymulacji (definicja, rodzaje prądów, parametry, sprzęty).
  3. Zastosowanie w logopedii – elektrostymulacja w poszczególnych jednostkach chorobowych, patomechanizm uszkodzenia nerwów i mięśni w poszczególnych zaburzeniach.
  4. Stymulacja sfery orofacjalnej (zewnętrznej) i intraoralnej (wewnętrznej) - rodzaje elektrod, obszary poddawane stymulacji, stymulacja punktowa i powierzchniowa, parametry, częstotliwość.
  5. Wpływ elektrostymulacji obwodowego układu nerwowego na centralny układ nerwowy. Jak struktury obwodowe wpływają na ośrodki korowe?
  6. Przeciwwskazania, częstotliwość zabiegów, wywiad, kwalifikacja do zabiegów, regulacje prawne, przegląd literatury.

 II dzień - WARSZTAT PRAKTYCZNY:

  1. Elektrostymulatory – przegląd sprzętów dostępnych i używanych w praktyce.
  2. Budowa, właściwości i obługa elektrostymulatora - UNIPRO REHABILITATION.
  3. Prezentacja elektrostymulacji intraoralnej - stymulacja języka, dna jamy ustnej, podniebienia twardego i miękkiego, elektrostymulacja sfery orofacjalnej – elektrostymulacja struktur twarzy i szyi.
  4. Praktyka w parach – indywidualne ustalanie programu terapeutycznego (patomechanizm, mapowanie, dobór elektrod i parametrów).

 

Na szkoleniu pracujemy na elektrostymulatorze typu UNIPRO REHABILITATION. Każdy z Uczestników otrzymuje sprzęt na własność - jego cena wliczona jest w koszt szkolenia.

UNIPRO jest najnowszym urządzeniem do terapii zaburzeń orofacjalnych, wykorzystującym elektryczną stymulację nerwowo-mięśniową. Posiada różne tryby pracy - TENS, EMS ,NMES, MIC, IFT.
Cechuje się przyjaznym interfejsem, posiada wbudowany akumulator i jest ultralekki. Ma swoje zastosowanie w pracy klinicznej - neurologopedów, fizjoterapeutów oraz specjalistów zajmujących się kompleksem ustno-twarzowym.

 


Na szkolenie prosimy o zabranie: 

stojącego lusterka
środka do demakijażu według indywidualnych preferencji 

 


 

Prowadzący:

 

dr Magdalena Urbańska - specjalista neurologopeda, wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, autorka recenzowanych publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych. Założyła pracownię kompleksowej diagnostyki i terapii osób dorosłych z nabytymi zaburzeniami mowy i języka Afazjanie - Wsparcie Osób z Zaburzeniami Komunikacji wraz z Pracownią Mikropolaryzacji Mózgu. Jest terapeutą i szkoleniowcem kinesiotapingu, elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w logopedii oraz przezczaszkowej stymulacji mózgu prądem stałym (tDCS). Od 2012 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalisty neurologopedii. Zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń mowy i języka u osób dorosłych o podłożu neurologicznym – afazją, dyzartrią, pragnozją, mutyzmem, zaburzeniami neurodegeneracyjnymi oraz dysfagią (zaburzeniami połykania). Przynależy do Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Polskiego Związku Logopedów.

 

mgr Mateusz Hozakowski - jest specjalistą fizjoterapii, wykładowcą akademickim zatrudnionym w w Instytucje Nauk o Zdrowiu w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczestnikiem licznych kursów i szkoleń (PNF rozwijający, terapia manualna, terapia bazalna, masaż tensegregacyjny i inne). Jest terapeutą i szkoleniowcem elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w fizjoterapii i logopedii. W mobilizacji kompleksu ustno-twarzowego wykorzystuje metody powięziowo-mięśniowe, punkty spustowe oraz masaż tensegracyjny i sportowy. Od 2010 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Zielonej Górze na Pododdziale Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalista fizjoterapii. Współpracuje również z ZSR Start w Zielonej Górze jako trener Power Liftingu osób niepełnosprawnych.

 

 

WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

CERTYFIKAT

tak 

wydany na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Tak

ZALICZKA

500 zł

WPŁATA

pozostałą część opłaty należy uiścić 14 dni przed szkoleniem 

w przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH 0%

Tak
w celu ustalenia skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERWIS KAWOWY

tak - kawa, herbata, ciastka

OBIAD WLICZONY W CENĘ

tak - w pierwszym dniu szkolenia

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

wyłącznie telefoniczny

 

 


 

Skompletuj wszystkie ebooki z cyklu ABC początkującego logopedy!

E-booki o dyslalii

 


Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń! Dowiedz się więcej: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:11/01/2025 09:00
Kończy się:12/01/2025 15:00
Lokalizacja:Poznań

Rezerwacja

Cena:
zł 3100.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl