Termin: 26-27 października 2024 r.
Godziny zajęć: sobota 9.00-18.00, niedziela 9.00-15.00 (17 h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 3 100,00 zł
Cena szkolenia zawiera koszt elektrostymulatora UNIPRO REHABILITATION.
Każdy z Uczestników otrzymuje: sprzęt do elektrostymulacji z zestawem elektrod do terapii orofacjalnej i intraoralnej.
Adres: Hotel Beethoven***
Beethovena 7, 80-171 Gdańsk
Zabiegi elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej znacząco wpływają na efekty terapii logopedycznej. Stanowią skuteczne wsparcie w terapii dzieci i dorosłych:
Program szkolenia:
I dzień:
II dzień - WARSZTAT PRAKTYCZNY:
Na szkoleniu pracujemy na elektrostymulatorze typu UNIPRO REHABILITATION. Każdy z Uczestników otrzymuje sprzęt na własność - jego cena wliczona jest w koszt szkolenia.
UNIPRO jest najnowszym urządzeniem do terapii zaburzeń orofacjalnych, wykorzystującym elektryczną stymulację nerwowo-mięśniową. Posiada różne tryby pracy - TENS, EMS ,NMES, MIC, IFT.
Cechuje się przyjaznym interfejsem, posiada wbudowany akumulator i jest ultralekki. Ma swoje zastosowanie w pracy klinicznej - neurologopedów, fizjoterapeutów oraz specjalistów zajmujących się kompleksem ustno-twarzowym.
Na szkolenie prosimy o zabranie:
stojącego lusterka
środka do demakijażu według indywidualnych preferencji
Prowadzący:
dr Magdalena Urbańska - specjalista neurologopeda, wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego, autorka recenzowanych publikacji naukowych oraz artykułów popularnonaukowych. Założyła pracownię kompleksowej diagnostyki i terapii osób dorosłych z nabytymi zaburzeniami mowy i języka Afazjanie - Wsparcie Osób z Zaburzeniami Komunikacji wraz z Pracownią Mikropolaryzacji Mózgu. Jest terapeutą i szkoleniowcem kinesiotapingu, elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w logopedii oraz przezczaszkowej stymulacji mózgu prądem stałym (tDCS). Od 2012 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalisty neurologopedii. Zajmuje się diagnostyką i terapią zaburzeń mowy i języka u osób dorosłych o podłożu neurologicznym – afazją, dyzartrią, pragnozją, mutyzmem, zaburzeniami neurodegeneracyjnymi oraz dysfagią (zaburzeniami połykania). Przynależy do Polskiego Towarzystwa Logopedycznego oraz Polskiego Związku Logopedów.
mgr Mateusz Hozakowski - jest specjalistą fizjoterapii, wykładowcą akademickim zatrudnionym w w Instytucje Nauk o Zdrowiu w Katedrze Fizjoterapii Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczestnikiem licznych kursów i szkoleń (PNF rozwijający, terapia manualna, terapia bazalna, masaż tensegregacyjny i inne). Jest terapeutą i szkoleniowcem elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej w fizjoterapii i logopedii. W mobilizacji kompleksu ustno-twarzowego wykorzystuje metody powięziowo-mięśniowe, punkty spustowe oraz masaż tensegracyjny i sportowy. Od 2010 roku pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu w Zielonej Górze na Pododdziale Rehabilitacji Neurologicznej na stanowisku specjalista fizjoterapii. Współpracuje również z ZSR Start w Zielonej Górze jako trener Power Liftingu osób niepełnosprawnych.
WAŻNE INFORMACJE ORGANIZACYJNE: