fbpx

Szkolenia

Opis

Prowadzący: dr Teresa Kaczan - logopeda, certyfikowany międzynarodowy terapeuta metody Castillo Moralesa, terapeuta SI, ergoterapeuta

Godziny zajęć: czwartek 09:00-18:00, piątek 09:00-18:00, sobota 08:00-13:00 (30h dydaktycznych)

Grupa docelowa: logopedzi, fizjoterapeuci, pedagodzy, lekarze

Cel szkolenia: Uczestnik nabędzie umiejętność pracy z pacjentem z zaburzeniami neurologicznymi przy użyciu technik fizjoterapeutycznych w oparciu o metody neurofizjologiczne. Uczestnikowi zostaną przedstawione inne formy pomocy dla pacjenta niedostępne w polskiej logopedii, a jednocześnie stanowiące podstawę w pracy zarówno z dzieckiem, jak i dorosłym.

Program szkolenia:

MODUŁ I

  1. Rozwój sensomotoryczny w okresie płodowym.
  2. Ocena odruchów ważnych dla rozwoju psychofizycznego dziecka.
  3. Rozwój dłoni i stopy. Rola ręki.
  4. Patologia ustno – twarzowa w rożnych zespołach genetycznych.
  5. Znaczenie ergoterapii w pediatrii i jej wpływ na rozwój dzieci-propozycje przygotowania ręki do jedzenia i picia oraz manipulacji.
  6. Nauka prawidłowego karmienia piersią i butelką – rola masażu ustno – twarzowego w zaburzeniach genetycznych i zespole wad wrodzonych.
  7. Koncepcja trójkąta – rozwój sensomotoryczny w pierwszym, drugim, trzecim i czwartym trymestrze.
  8. Neurofizjologia receptorów w terapii.
  9. Praca z pacjentami. Możliwości oceny motoryki spontanicznej i mowy oraz propozycje poprawy rozwoju psychomotorycznego i samodzielnego jedzenia.
  10. Ćwiczenia do stymulacji stref motorycznych twarzy i oddechowych.
  11. Porażenie nerwu twarzowego u niemowląt  – ćwiczenia ustno – twarzowe regulujące pracę mięśni mimicznych i żucia.
  12. Nauka jedzenia żucia i picia.

Praca z pacjentem z zaburzeniami neurologicznymi pozwala na wykorzystanie technik fizjoterapeutycznych w oparciu o metody neurofizjologiczne.

Przedstawia inne formy pomocy dla pacjenta niedostępne w polskiej logopedii, a jednocześnie stanowiące podstawę w pracy zarówno z dzieckiem, jak i dorosłym.

 Adres szkolenia: IEL, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18a/6

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą: dużego ręcznika kąpielowego, stroju sportowego, lalki do ćwiczeń (koniecznie) oraz karimaty, kremu, owoców suszonych.

Na każdym szkoleniu Instytutu, wśród uczestników, losujemy NAGRODĘ niespodziankę. 

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu warsztatów (wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)), poczęstunek podczas przerw kawowych.

UWAGA:

- Obowiązuje wpłata całości kwoty w terminie do 18 dni przed szkoleniem bez względu na ewentualne dofinansowania etc.;

- Nie obowiązują zniżki wynikające z karnetu, vouchera etc.;

- W przypadku rezygnacji w terminie poniżej 14 dni od daty szkolenia uczestnik jest zobowiązany do znalezienia osoby na swoje miejsce - zwrot pieniędzy w tym terminie nie będzie możliwy.

 

Szczegóły wydarzenia

Rezerwacje do:23/05/2019 15:00
Zaczyna się:23/05/2019 09:00
Kończy się:25/05/2019 13:00
Lokalizacja:Lublin

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl