fbpx

Szkolenia

Opis


Termin: 28 sierpnia 2024 r.

Godziny zajęć: 19:00-20:30 (2h dydaktyczne)

Koszt szkolenia: 87 zł

  

Rejestracja

 

Szkolenie ma na celu wyjaśnienie, jakie zadania spoczywają na osobach prowadzących gabinety logopedyczne w związku z nowymi przepisami w zakresie ochrony małoletnich przed przemocą. Omówione zostaną regulacje prawne związane z opracowaniem i wdrożeniem Standardów Ochrony Małoletnich i kontrolą pracowników przed dopuszczeniem do pracy z małoletnimi w zakresie niekaralności za przestępstwa seksualne oraz procedury reagowania w sytuacji podejrzenia, że dochodzi do krzywdzenia osoby małoletniej.   

 

Adresaci: Logopedzi, osoby prowadzące prywatne gabinety, przedstawiciele oświaty

 

Program szkolenia:

  1. Omówienie regulacji prawnych związanych z opracowywaniem Standardów Ochrony Małoletnich – czyli o tym kogo dotyczy obowiązek ich wdrożenia.
  2. Kontrola pracowników przed dopuszczeniem do pracy/działalności z małoletnimi w zakresie spełniania przez nich warunków niekaralności za przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.
  3. Dobre praktyki, czyli jak opracować wzorcową dokumentację w gabinecie logopedycznym. 
  4. Zasady ewaluowania Standardów. 

 

Prowadząca:

Lidia Cyntmagister pedagogiki resocjalizacyjnej, nauczyciel mianowany, pedagog szkolny i pedagog specjalny w szkole ponadpodstawowej, trener umiejętności społecznych, edukator w zakresie kompetencji miękkich i zagadnień z zakresu pedagogiki, realizatorka licznych szkoleń dla pracowników oświaty, rodziców i uczniów, występuje w roli prelegenta na konferencjach naukowych i szkoleniach dla różnych grup zawodowych, zwłaszcza dla pracowników oświaty.

Przez prawie dekadę była pracownikiem olsztyńskiej Policji, gdzie zajmowała się problematyką osób nieletnich oraz inicjowaniem działań z zakresu profilaktyki społecznej i komunikacji międzyinstytucjonalnej. Autorka lokalnych policyjnych programów profilaktycznych, m. in. z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Od 2020 roku rozpoczęła szkolenia dla nauczycieli, współpracując z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, kuratoriami oświaty, ochotniczymi hufcami pracy, jednostkami Policji, ośrodkami pomocy społecznej i członkami zespołów interdyscyplinarnych. Jest autorką szkoleń i materiałów m. in. w zakresie procedury „Niebieskie Karty”, odpowiedzialności prawnej nieletnich, opracowywania i wdrażania Standardów Ochrony Małoletnich w placówkach oświatowych, przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.

 

Informacje organizacyjne:

SZKOLENIE NA ŻYWO

tak (platforma Clickmeeting)

MOŻLIWOŚĆ ZADAWANIA PYTAŃ

tak - poprzez czat

CERTYFIKAT

tak 

przesyłany w wiadomości mailowej po szkoleniu*

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

tak

ZALICZKA

nie

WPŁATA

opłatę za szkolenie należy uiścić poprzez system szybkiej płatności PayU w momencie rejestracji

FAKTURA

możliwość otrzymania faktury z odroczonym terminem płatności

kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOSTĘP DO NAGRANIA

tak, przesyłany w wiadomości mailowej po zakończeniu szkolenia*

dostęp jest aktywny przez 5 dni od daty szkolenia

SPOSÓB DOŁĄCZENIA

natychmiast po dokonaniu rejestracji i uiszczeniu płatności wysyłana jest wiadomość o tytule "Potwierdzenie płatności" w której znajduje się przycisk z linkiem dostępowym do szkolenia. Prosimy o sprawdzenie SPAMU oraz innych folderów poczty. W przypadku braku takiej wiadomości prosimy o kontakt.

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

mailowy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

*nie otrzymałeś wiadomości? Skontaktuj się z nami!

  


Skompletuj wszystkie ebooki z cyklu 'ABC początkującego logopedy"

E-booki o dyslalii

  

Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń! Dowiedz się więcej: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:28/08/2024 19:00
Kończy się:28/08/2024 20:30
Lokalizacja:Szkolenie online

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl