Funkcje motoryczne narządów mowy w diagnozie, profilaktyce i terapii logopedycznej, w szczególności seplenienia międzyzębowego
Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Opis
Prowadzący:
dr Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, która od ponad 15 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2008 roku jako adiunkt w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej oraz zyskującej popularność metody autorskiej wywoływania głoski /r/. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy”.
Godziny zajęć: niedziela 09:00-16:00 (9h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 300 zł
Grupa docelowa: logopedzi, studenci logopedii
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest ukazanie związków między fizjologicznymi czynnościami narządów mowy a artykulacją. Zaburzenia ich funkcjonowania skutkują występowaniem wadami wymowy, zwłaszcza seplenienia międzyzębowego. Dzięki usunięciu przyczyn można zaprogramować skuteczniejszą terapię logopedyczną. Na szkoleniu pojawią się konkretne wskazówki i ćwiczenia, jak poradzić sobie z niewłaściwymi nawykami.
Program szkolenia:
Szkolenie składa się z dwóch części – teoretycznej (wykładu w postaci prezentacji multimedialnej zobrazowanego pokazem zdjęć i filmów), oraz warsztatowej (ćwiczenia praktycznych czynności, np. z nauki połykania).
- Funkcje motoryczne narządów mowy - oddychanie, żucie, połykanie, karmienie - ich związek z artykulacją oraz rozwojem psychomotorycznym dziecka.
- Związki przyczynowe pomiędzy nieprawidłowym sposobem oddychania, połykania, gryzienia i żucia, pozycją spoczynkową języka, wadami zgryzu a wymową.
- Wpływ na wymowę parafunkcji układu stomatognatycznego, takich jak: nieprawidłowe ułożenie ciała podczas snu i karmienia, ssanie palca, smoczka, itp.
- Przyczyny, zapobieganie i terapia dysfunkcji i parafunkcji układu stomatognatycznego, m. in. nauka połykania typu dorosłego.
- Charakterystyka seplenienia międzyzębowego, przyczyny i sposoby ich usuwania. Ramowy program terapii multiplex interdentalis.
W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu warsztatów wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. 2004 nr 236 poz. 2365), w formie elektronicznej.
Szkolenie odbędzie się w formie online - zobacz nasz filmik instruktażowy!
Szkolenie NIE jest nagrywane.
Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie dla przedsiębiorców i ich pracowników. Sprawdź, czy Twoje województwo posiada środki na szkolenia –
http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie – skontaktuj się z operatorem swojego regionu.
Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).
Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy