Dyslalia ankyloglosyjna - o krótkim wędzidełku języka, wadliwej wymowie i skuteczności terapii
Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Opis
Prowadzący:
Dr hab. Barbara Ostapiuk, em. prof. ndzw. Uniwersytetu Szczecińskiego, polonistka, językoznawca, logopeda. W pracy naukowej koncentruje się na problematyce logopedycznej teorii wadliwej wymowy, przyczynowo-objawowym postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym u osób z wadą wymowy – w szczególności w odniesieniu do, pomijanej i niedocenianej w praktyce (medycznej i logopedycznej), ankyloglosji. Opublikowała m.in. dwie monografie: Dyslalia. O badaniu jakości wymowy w logopedii i Dyslalia ankyloglosyjna. O krótkim wędzidełku języka, wadliwej wymowie i skuteczności terapii.
Godziny zajęć: sobota 09:00-17:30, 09:00-13:30 (16h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 690.00 zł
Grupa docelowa: Logopedzi, studenci logopedii
Cel szkolenia: Zapoznanie słuchaczy ze stanem wiedzy w zakresie ankyloglosji i dyslalii ankyloglosyjnej, ze standardem diagnozowania zaburzeń wymowy (pierwotnych i wtórnych), z zasadami diagnozy różnicowej, z chirurgiczno-logopedyczną procedurą terapeutyczną.
Program:
- Wielofunkcyjność języka i wielodyscyplinarne kryteria oceny jego ruchomości.
- Literatura medyczna i logopedyczna wobec:
- wędzidełka języka jako przyczyny ograniczenia ruchomości języka
- usprawniania języka w ankyloglosji (ćwiczenia, chirurgiczne leczenie)
- związku między ruchomością języka a sprawnością artykulacyjną. - Krytyczne omówienie narzędzi do badania sprawności narządów mowy w logopedii.
- Własna propozycja badania i oceny ruchomości języka.
- Własna propozycja oceny głoskowych realizacji fonemów i klasyfikacji wadliwej wymowy.
- Wymowa osób z krótkim wędzidełkiem języka (zasób fonemów wadliwie realizowanych, cechy wadliwych realizacji, cechy kompensacyjnej artykulacji).
- Chirurgiczne leczenie ankyloglosji (frenotomia) i jego efekty.
- Chirurgiczno-logopedyczna terapia dyslalii ankyloglosyjnej – przygotowanie pacjenta (i opiekunów) do zabiegu na wędzidełku języka i do terapii kształtującej proste nieartykulacyjne) i złożone (artykulacyjne) ruchy języka.
- Poprawa jakości wymowy w logopedycznym postępowaniu z zastosowaniem frenotomii.
Adres szkolenia: IEL, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A
Na każdym szkoleniu Instytutu, wśród uczestników, losujemy NAGRODĘ niespodziankę.
W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu warsztatów (wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)), poczęstunek podczas przerw kawowych.
Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie dla przedsiębiorców i ich pracowników. Sprawdź, czy Twoje województwo posiada środki na szkolenia –
http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie – skontaktuj się z operatorem swojego regionu.
Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).
Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy