fbpx

Szkolenia

Opis

Termin: 5 kwietnia 2025 r.

Godziny zajęć: sobota 9:00-19:00

Grupa docelowa: Logopedzi, studenci logopedii, neurologopedzi

Koszt szkolenia: 830 zł

Adres szkolenia: Lublin (dokładna lokalizacja zostanie dodana tutaj ok. 10 dni przed terminem szkolenia)

  

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z tematyką anatomii i biomechaniki stawu skroniowo – żuchwowego, nabycie umiejętności oraz wiedzy w zakresie diagnostyki stawu skroniowo – żuchwowego, badania obszaru mięśni żucia i mięśni gnykowych, obszaru głowy i szyi, obszaru ustno – twarzowego, obszaru klatki piersiowej i przepony, postawy ciała. Uczestnicy poznają powiązanie stawu skroniowo – żuchwowego z innymi obszarami w ciele. Uczestnicy opanują techniki terapeutyczne – manualne oraz ćwiczenia czynne, które wykorzystają w pracy
z pacjentami borykającymi się z problemami w obszarze stawu skroniowo – żuchwowego.

 

Program szkolenia: 

  1. Anatomia i biomechanika stawu skroniowo-żuchwowego oraz mięśni narządu żucia i mięśni gnykowych.
  2. Czym jest narząd żucia oraz układ stomatognatyczny?
  3. Objawy zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych, czyli TMD (m.in. w oparciu o kryteria RDC/TMD).
  4. Powiązanie stawu skroniowo – żuchwowego z innymi obszarami w ciele.
  5. Parafunkcje w obrębie narządu żucia przyczyniające się do TMD.
  6. Wady zgryzu: przyczyny, rodzaje wad zgryzu oraz wpływ wad zgryzu na postawę ciała.
  7. Diagnostyka stawów skroniowo-żuchwowych i testy różnicujące. Omówienie trzasków stawowych.
  8. Dokładny wywiad kluczem do prawidłowej diagnozy i terapii.
  9. Badanie postawy ciała.
  10. Badanie obszaru głowy i szyi, w tym obszaru ustno-twarzowego.
  11. Badanie obszaru gnykowego.
  12. Badanie klatki piersiowej i przepony.
  13. Terapia stawów skroniowo – żuchwowych – oddziaływania terapeutyczne na tkankach miękkich i czaszce.
  14. Ćwiczenia czynne obszarów zaangażowanych w TMD.
  15. O czym należy pamiętać przygotowując Pacjenta do leczenia ortodontycznego, protetycznego, chirurgicznego - podsumowanie zdobytej już wiedzy.

 

Prosimy o zabranie na szkolenie linijki, nożyczek, lusterka, chusty typu szal, małego ręcznika i maty do ćwiczeń. Obowiązuje wygodny strój sportowy.

 


Prowadzące:

mgr Anna Karaś - Neurologopeda / Surdologopeda / Surdopedagog / Terapeuta karmienia / Terapeuta miofunkcjonalny / Certyfikowany Specjalista Ortodoncji Funkcjonalnej / Certyfikowany Terapeuta Koncepcji RCM® (wg R. Castillo Moralesa, by Marianela Sol Pernuzzi)

Współzałożycielka Centrum Rozwoju i Terapii „Trampolina” w Krakowie. Współpracuje m.in. z Oddziałem Neonatologii i Poradnią Neonatologiczną Szpitala Uniwersyteckiego im. Kopernika w Krakowie oraz z Centrum OdNowa  w Krakowie. Bardzo bliska jest jej tematyka dotycząca problemów w zakresie karmienia, jedzenia i żywienia, dysfagii, oddechu, ortodoncji funkcjonalnej, stawu skroniowo – żuchwowego, mioterapii, ontogenezy i kontaktu wzrokowego. Podnosi swoje kwalifikacje przez udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach prowadzonych przez polskich i zagranicznych szkoleniowców. Sama również prowadzi szkolenia, pracuje ze studentami. W pracy kieruje się zasadą holistycznego spojrzenia na Pacjenta, rzetelnego wywiadu oraz dobierania metod i technik indywidualnie do potrzeb i możliwości Pacjenta. Na co dzień współpracuje z fizjoterapeutami, fizjoterapeutami stomatologicznymi, stomatologami, ortodontami, terapeutami integracji sensorycznej, psychologami, dietetykami, optometrystami, osteopatami. W wolnym czasie miłośniczka gór, jogi, muzyki i tańca, książek oraz aromatycznej kawy. Uwielbia podróżować.

 

mgr Joanna Gajewska - Fizjoterapeuta / Fizjoterapeuta stomatologiczny. Tematyka związana z układem stomatognatycznym towarzyszy jej już od czasu studiów, kiedy napisała pracę dyplomową dotyczącą zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych u kobiet. Zakończyła obszerne szkolenie Akademii Czaszkowo-Twarzowej (CRAFTA poziom podstawowy, zaawansowany oraz kurs specjalny). Uczestniczyła w szkoleniach Akademii Fizjoterapii Stomatologicznej (Fizjodentika). Przedmiotem jej zainteresowań jest także oddech, układ okoruchowy i terapia miofunkcjonalna. Na co dzień prowadzi diagnostykę funkcjonalną i fizjoterapię dzieci i dorosłych z dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych, bruksizmem, szumami usznymi, bólami głowy i szyi oraz zaburzeniami głosu i oddechu. Przygotowuje pacjentów do leczenia ortodontycznego, protetycznego czy chirurgii szczękowo-twarzowej. Współpracuje z logopedami, innymi fizjoterapeutami, stomatologami, terapeutami integracji sensorycznej, optometrystami, psychologami, dietetykami. Prywatnie uwielbia spędzać czas wśród natury jeżdżąc na rowerze, robiąc trekking górski i surfując. Jest także pasjonatką pilatesu. Jej ogromną pasją jest nauka hiszpańskiego i podróże.

 


WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE:

CERTYFIKAT

tak 

wydany na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych

MATERIAŁY DYDAKTYCZNE

Tak

ZALICZKA

300 zł

WPŁATA

pozostałą część opłaty należy uiścić 14 dni przed szkoleniem 

w przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty

MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI W RATACH 0%

Tak
w celu ustalenia skontaktuj się z nami mailowo pod adresem 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SERWIS KAWOWY

tak - kawa, herbata, ciastka

OBIAD WLICZONY W CENĘ

tak

AKREDYTACJA KURATORA OŚWIATY

tak

możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli

KONTAKT W DNIU SZKOLENIA

wyłącznie telefoniczny

 


Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).

Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 


 

Skompletuj wszystkie ebooki z cyklu "ABC początkującego logopedy"

E-booki


 

Lokalizacja

Większy Mniejszy

Szczegóły wydarzenia

Zaczyna się:05/04/2025 09:00
Kończy się:05/04/2025 19:00
Lokalizacja:Lublin

Rezerwacja

Cena:
zł 830.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl