fbpx

Biomechaniczny model terapii orofacjalnej

Zaplanowaliśmy kolejne terminy tego szkolenia w trzech miastach!


Lublin 14-15 czerwca

Bydgoszcz 25-26 października

Kraków 11-12 października

 


Na szkoleniu będzie mowa o anatomii i biomechanice klatki piersiowej, roli spastyczności w terapii orofacjalnej, o postępowaniu fizjoterapeutycznym z pacjentem wiotkim i spastycznym, neuroplastyczności oraz oddechowej roli przepony ze wskazaniem istotnych elementów terapii pacjenta spastycznego.

Nauczymy stymulacji niezbędnych struktur w celu pobudzenia i aktywizacji połączeń rezerwowych układu nerwowego, wykonywania aktywnej stabilizacji mięśni głębokich w poszczególnych pozycjach wyjściowych, budowania napięcia dolnego, górnego tułowia pod kątem funkcji aparatu ustno-twarzowego oraz przygotowywania strategii terapii w celu poprawy funkcji połykania, gryzienia, żucia i artykulacji.


Szkolenie prowadzi dr Roman Olejniczak:

Pochodzi z Wrocławia, gdzie na Akademii Wychowania Fizycznego ukończył studia wyższe oraz napisał swój doktorat. Od ponad 20 lat pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi - ze stwardnieniem rozsianym, urazami rdzenia kręgowego, czy po udarach - jak i pacjentami ortopedycznymi - cierpiącymi na skutek urazów, przeciążeniowych bólów kręgosłupa i stawów. W latach 2007-20214 prowadził wykłady na wrocławskiej AWF oraz WSH w dziedzinie fizjoterapii w neurologii oraz ortopedii. W codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejsze, międzynarodowe koncepcje. Od kilku lat także zaangażowany w rozpowszechnianie i terapię pacjentów za pomocą urządzenia C-Eye. Zaangażowany w rozwój polskiej rehabilitacji. Członek samorządu Krajowej Izby Fizjoterapeutów.


 

 

A tak napisała o szkoleniu Uczestniczka poprzedniej edycji:

"Szkolenie z Panem Romanem było rewelacyjne. Mało jest na rynku takich szkoleń. Po takim spotkaniu czuje się po prostu moc i człowiek zastanawia się, jak mógł tego nie wiedzieć :) Szkolenie można polecać z czystym sumieniem. Prowadzący to wyjątkowy fachowiec, z zangażowaniem tłumaczył i pokazywał różne techniki pracy z pacjentem. Szkoda, że takie szkolenie, jest tak mało reklamowane w sieci, bo jest warte naprawdę tych pieniędzy."

 

My też polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl