Termin: 12-13 października 2024 r.
Godziny zajęć: sobota 9:00-17:30, niedziela 9:00-17:30 (19h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 1400,00 zł
Adres: Gdańsk (adres szkolenia zostanie dodany ok. 10 dni przed szkoleniem)
Adresaci szkolenia: fizjoterapeuci, logopedzi, neurologopedzi, pielęgniarki, lekarze
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu neurorehabilitacji oraz nabycie umiejętności z planowania i przeprowadzenia terapii w obrębie twarzoczaszki. W
efekcie zdobyta widza i umiejętności pozwolą na prawidłową ocenę stanu zdrowia pacjenta, oraz prowadzenie skutecznego programu rehabilitacji i oceny jej rezultatów, co stwarza terapeucie
możliwość wykorzystania nowych umiejętności terapeutycznych w celu poprawy stanu pacjenta oraz jego funkcjonowania w życiu społecznym.
"SZKOLENIE O WYSOKIEJ WARTOŚCI MERYTORYCZNEJ" - tak mówi o nim dr Mira Rządzka
Program szkolenia:
Dzień I
9:00-10:30 Wprowadzenie - podstawy neurorehabilitacji.
10:30-10:45 przerwa kawowa
10:45-12:15 Fizjoterapeutyczne wprowadzenie do terapii neurologopedycznej.
12:15-12:30 przerwa kawowa
12:30-14:00 Funkcja przepony w aspekcie neurologicznym jako wprowadzenie do połykania, gryzienia, żucia i artykulacji.
14:00-14:45 obiad
14:45-16:15 Terapia klatki piersiowej - poprawa sprężynowania, biomechanika tułowia.
16:15-16:30 przerwa kawowa
16:30-17:30 Terapia obręczy barkowej - obojczyk, łopatka.
Dzień drugi
9:00-10:30 Rola obręczy barkowej, łopatki i połączeń nerwowo mięśniowych w aspekcie połykania, gryzienia, żucia i artykulacji.
10:30 do 10:45 przerwa kawowa
10:45-12:15 Mobilizacja struktur twarzoczaszki.
12:15-12:30 przerwa kawowa
12:30-14:00 Terapia mięśni: żwacz, skroniowy, skrzydłowy bezpośrednio w jamie ustnej. Praca z językiem, mobilizacja do procesu żucia.
14:00-14:45 obiad
14:45-16:15 Funkcja - biomechanika kończyny górnej, kończyny dolnej, tułowia w procesie połykania, gryzienia, żucia i artykulacji.
16:15-16:30 przerwa kawowa
16:30-17:30 Podsumowanie szkolenia, pytania, prezentacja biomechaniki ciała i oddziaływania na siebie wzajemnych struktur w aspekcie neurofizjologicznym.
Uczestnicy nabędą wiedzę z zakresu:
1. Szczegółowej anatomii i biomechaniki klatki piersiowej.
2. Rola spastyczności w terapii orofacjalnej.
3. Postępowania fizjoterapeutyczne z pacjentem wiotkim i spastycznym.
4. Definicja neuroplastyczności.
5. Rola oddechowa przepony ze wskazaniem istotnych elementów terapii pacjenta spastycznego.
Nabędą także umiejętności z zakresu:
1. Nabycia umiejętności stymulacji niezbędnych struktur w celu pobudzenia i aktywizacji połączeń rezerwowych układu nerwowego.
2. Znajomości wzorców odwrócenia patologii.
3. Wykonania aktywnej stabilizacji mięśni głębokich w poszczególnych pozycjach wyjściowych.
4. Budowania napięcia dolnego, górnego tułowia pod kątem funkcji aparatu ustno-twarzowego.
5. Przygotowanie strategii terapii w celu poprawy funkcji połykania, gryzienia, żucia i artykulacji.
Prowadzący:
dr Roman Olejniczak - pochodzi z Wrocławia, gdzie na Akademii Wychowania Fizycznego ukończył studia wyższe oraz napisał swój doktorat. Od ponad 20 lat pracuje zarówno z pacjentami neurologicznymi - ze stwardnieniem rozsianym, urazami rdzenia kręgowego, czy po udarach - jak i pacjentami ortopedycznymi - cierpiącymi na skutek urazów, przeciążeniowych bólów
kręgosłupa i stawów. W latach 2007-20214 prowadził wykłady na wrocławskiej AWF oraz WSH w dziedzinie fizjoterapii w neurologii oraz ortopedii. W codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejsze, międzynarodowe koncepcje. Od kilku lat także zaangażowany w rozpowszechnianie i terapię pacjentów za pomocą urządzenia C-Eye. Od 2009 roku prowadzi w całej Polsce autorskie szkolenia: Biomechaniczny model terapii orofacialnej a także Fizjoterapia pacjentów z deficytem neurologicznym. Zaangażowany w rozwój polskiej rehabilitacji. Członek samorządu Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Swój wolny czas poświęca rodzinie a także rozwijaniu swoich pasji.
Zachęcamy do przesłuchania podcastów i wywiadów udzielonych przez dr Olejniczaka:
Rozmowa o ludziach w śpiączce, nadziei, fundacji „Daj coś od siebie” i dużo o fascynującym C-eye czyli Cyber-oku:
https://radiodoba.pl/podcasty/o-cyber-oku-i-neurorehabilitacji-rozmowa-z-dr-romanem-olejniczakiem/
WORLD COMA DAY 2023:
https://www.youtube.com/watch?v=HSX_u7E4AWQ
O Cyber Oku - urządzeniu do komunikacji bez mówienia:
https://www.youtube.com/watch?v=HeKr2Y3Beuk
FILM O ŁUKASZU:
https://www.youtube.com/watch?v=cBzGrL_27mI
Podcasty i wywiady zgromadzone są na stronie https://klinika-neurorehabilitacji.pl/
Nie.
Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.
W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.
Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.
Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl
Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl
W przypadku rezygnacji ze szkolenia:
Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl
Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.