Zbieramy grupy dzieci chetnych na naukę języka migowego - w szkołach i przedszkolach! Zajęcia prowadzone będą w roku szkolnym 2017/2018
ZAŁOŻENIA PROGRAMU:
- Uświadomienie dzieciom istnienia sposobu porozumiewania się przy pomocy gestów. Pokazanie im tego sposobu porozumiewania się poprzez naukę określonych znaków języka migowego i daktylografii.
- Prowadzenie zajęć w oparciu o zabawę, tak, aby dziecko nie czuło przymusu przyswajania nowych treści, a czerpało z tego satysfakcję. Zabawy będą dostosowane do indywidualnych możliwości dziecka.
- Wykorzystanie przez dzieci nabytych znaków w różnego rodzaju zabawach, teatrzykach, akademiach i różnych uroczystościach w Przedszkolu.
- W czasie realizacji zajęć dzieci układają poznane znaki w zdania bez konieczności wykładania im składni i zasad gramatyki języka polskiego.
CELE PROGRAMU:
- Pokazanie dzieciom, że „inne” nie znaczy gorsze. Nauczenie dzieci dostrzegania obecności osób z uszkodzonym słuchem w świecie, a także nauka szanowania ich odmienności.
- Wskazanie dzieciom na potrzebę komunikacji z osobami z uszkodzonym słuchem.
- Stworzenie realnej możliwości komunikowania się z osobami z uszkodzonym słuchem za pomocą języka migowego i daktylografii.
- Uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z uszkodzonym narządem słuchu.
- Wypracowanie postawy cechującej się otwartością i empatią w stosunku do osób z uszkodzeniami słuchu.
- Pobudzenie motoryki ręki poprzez konieczność pokazywania znaków, a także pamięci (konieczność zapamiętania i odtworzenia znaków języka migowego).
SPOSÓB REALIZACJI PROGRAMU:
- Czas realizacji programu wynosi dwa semestry
- Zajęcia będą się odbywały 1 raz w tygodniu w wymiarze 45 minut/spotkanie.
- Program adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 lat) i wczesnoszkolnym (klasy I – III).
KOSZT:
- Koszt zajęć to 5 zł od osoby za jedne zajęcia. Płatne z góry za miesiąc do 10 każdego miesiąca.
KONTAKT:
Wszelkie pytania na temat zajęć oraz zgłoszenia należy kierować do biura Instytutu Edukacji Logopedycznej przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 A lok. 6 – 7; tel.: 505 255 435; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.