fbpx

Szkolenia

Pacjent z niedosłuchem – postępowanie logopedyczne krok po kroku

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Opis

 


Prowadzący:

 

mgr Beata Wolnowska- logopeda, neurologopeda, muzyk. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, logopeda,  neurologopeda, pracownik dydaktyczno- naukowy Kliniki Foniatrii i Audiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wykładowca akademicki na Kierunku Logopedia oraz Protetyka Słuchu UAM w Poznaniu. Od 18 lat pracuje w Poradni Rehabilitacji Słuchu i Mowy prowadząc terapię logopedyczną i słuchową dzieci i dorosłych z wadami słuchu, od kilku lat również jako neurologopedia na Oddziale Kliniki Foniatrii i Audiologii prowadząc diagnostykę i rehabilitację pacjentów z zaburzeniami słuchu, głosu i mowy. Uczestniczka licznych konferencji i autorka artykułów naukowych dotyczących rehabilitacji słuchu oraz audiogennych zaburzeń mowy. Wiedzę z zakresu foniatrii, muzyki i logopedii wykorzystuje również jako trener emisji głosu u pacjentów z dysfoniami. W 2019 roku otworzyła przewód doktorski na Wydziale Lekarskim I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu pisząc rozprawę na temat audiogennych uwarunkowań zaburzeń artykulacji w niedosłuchach jednostronnych. 

 

Godziny zajęć: sobota 09:00-15:00 (8h dydaktycznych)

Grupa docelowa: Logopedzi, studenci logopedii

Koszt szkolenia: 370 zł

Cel szkolenia: Zapoznanie uczestników z postępowaniem logopedycznym w przypadku pacjenta z niedosłuchem. Przedstawienie metod diagnostyki słuchu dzieci i dorosłych oraz umiejętność poprawnej interpretacji wyników badań. Zapoznanie się z urządzeniami wspomagającymi słyszenie oraz audigennymi zaburzeniami mowy i artykulacji uwarunkowane rodzajem, głębokością i czasem nabycia niedosłuchu.

Program:
1. Podstawy anatomii i fizjologii narządu słuchu.
2. Klasyfikacja niedosłuchów.
3. Metody diagnostyki słuchu u dzieci i dorosłych ( badania obiektywne i subiektywne).
4. Interpretacja wyników badan słuchu .
5. Urządzenia wspomagające słyszenie: aparaty słuchowe, implanty ślimakowe i kostne, systemy cros i fm –wskazania, zasada działania.
6. Jak oceniać zysk z protezy słuchowej?
7. Audiogenne zaburzenia mowy i artykulacji uwarunkowane rodzajem, głębokością i czasem nabycia niedosłuchu.
7. Wyniki badań słuchu a diagnoza logopedyczna.
8. Jak programować terapię dziecka z wadą słuchu ( rehabilitacja słuchu i mowy pacjentów z różnymi uszkodzeniami słuchu).

Adres szkolenia: Poznań

Na każdym szkoleniu Instytutu, wśród uczestników, losujemy NAGRODĘ niespodziankę. 

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. 2004 nr 236 poz. 2365), poczęstunek podczas przerw kawowych.

 

Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).

Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

Szczegóły wydarzenia

Dostępność:20
Rezerwacje do:09/01/2022 23:59
Zaczyna się:15/01/2022 09:00
Kończy się:15/01/2022 15:00
Lokalizacja:Poznań

Rezerwacja

Cena:
zł 370.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

Pytania i odpowiedzi


 • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

  Nie można zapisywać innych osób z jednego konta, ponieważ jest to niezgodne z obowiązującym prawem.

  Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych osobiście.

  W przypadku dokonania rezerwacji za kogoś, taka rezerwacja zostaje automatycznie anulowana.

 • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

  W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

 • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

  Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

 • Kiedy otrzymam fakturę?

  Z reguły faktury wystawiamy 1 dnia roboczego po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

  Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

  W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

  W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

  • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
  • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
  • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
 • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

  Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Co to jest kod QR i jak go używać?

  Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

IEL: +48 505 255 435

ODN: +48 575 905 286

Gabinety, zajęcia w placówkach:

+48 881 527 414

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl

odn@instytutlogopedyczny.pl