fbpx

Blog

Recenzja: "Sensoryczna Figurlandia" wyd. Małe Jeżyki

Czy macie czasem taki stan, że chcielibyście urozmaicić zajęcia logopedyczne, ale nie wiecie w jaki sposób? Może warto wykorzystać elementy z terapii integracji sensorycznej, a tym samym usprawnić analizatory wzroku i dotyku? Zerknijcie do recenzji „Sensorycznej Figurlandii” i przeczytajcie, na jaki pomył wpadła Ewelina Prokopiuk smile

Wkładaliście kiedyś rękę do dziupli, nory lub innej skrytki? To zawsze było bardzo ciekawe i niezwykle ekscytujące. Dzieci przepadają za zabawami, gdy muszą coś wylosować, naprawdę bardzo rzadko kiedy któreś z nich odmawia. Często zamykają oczy i cała chwila pierwszego losowania staje się nawet troszeczkę podniosła. Jest to bardzo dobry czas do nawiązywania wspólnego pola uwagi, motywacji, a czasami przełamania pierwszych lodów podczas zajęć. Jest to też bardzo dobre ćwiczenia na oswajanie tego co nieznane.                         

Taką pomocą może być kolejna pozycja z firmy Małe Jeżyki: Sensoryczna Figurlandia, czyli duże i kolorowe pudełko wykonane z miękkiego materiału. Można wkładać do niego przeróżne przedmioty i rozpoznawać je po dotyku. W zestawie jest też 20 podstawowych figur, które odgadujemy przed wyjęciem z pudełka, polegając tylko na dotyku lub w łatwiejszej wersji – nazywamy je po wyjęciu. Następnie należy przyporządkować figurę do odpowiedniej kieszeni przytwierdzonej do którejś ze ścian pudełka. Pomoc dedykowana jest terapii integracji sensorycznej, ale nic nie szkodzi, by pojawiała się na zajęciach logopedycznych, pedagogicznych i przedszkolach. Myślę, że może mieć ona szerokie zastosowanie.  Ćwiczymy dotyk, nazywanie i wzrok, a w tym figury oraz kolory.

Na moich zajęciach logopedycznych, przemycam dzięki Sensorycznej Figurlandii bardzo wiele – do pudełka wkładam figurki zwierząt, warzywa i owoce. Figury mają często nazwy samogłosek; przy utrwalaniu konkretnych głosek naklejam na figurach materiał obrazkowy, który dziecko nazywa przed przyporządkowaniem figury. Atutem pomocy jest możliwość prania, ponieważ wszystko wykonane jest z materiału.

Pomoc jest bardzo kolorowa, miękka i przyjemna w dotyku. Cena nieco zawyżona jak na samo pudełko, ale gdy do zestawu dostaniemy książkę z propozycjami zabaw oraz płytę CD, to już staje się adekwatna do jakości i całego zestawu.

Często zabawki sensoryczne wspomagają i uatrakcyjniają zajęcia, warto zwracać na nie uwagę i pamiętać, że mamy wzrokowców, słuchowców, ale i kinestetyków.

Logopeda - Ewelina Prokopiuk

 

Kliknij tutaj, aby przejść do strony sklepu "Małe Jeżyki"

 

Nasza galeria:

     


„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

IEL: +48 505 255 435

ODN: +48 575 905 286

Gabinety, zajęcia w placówkach:

+48 881 527 414

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl

odn@instytutlogopedyczny.pl