Blog

Podcast: Rozmowa o pracy logopedy z mgr Katarzyną Szłapą

W dzisiejszym wydaniu: rozmowa o pracy logopedy z mgr Katarzyną Szłapą, autorką wielu książek i pomocy logopedycznych.

Odsłuchaj podcastu tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yjqqo9PIDfs&feature=youtu.be

mgr Katarzyna Szłapa - logopeda, neurologopeda, neurofizjolog, terapeuta pedagogiczny; od 20 lat zajmuje się terapią logopedyczną i pedagogiczną dzieci i dorosłych. Ukończyła wiele szkoleń i kursów, uczestniczyła w konferencjach i seminariach. Autorka i współautorka ponad 30 publikacji: książek, pomocy dydaktycznych z zakresu diagnostyki i terapii logopedycznej oraz pedagogicznej. Wielokrotnie prowadziła szkolenia dla terapeutów i nauczycieli z zasad i technik wykorzystywanych w terapii logopedycznej oraz postępowania w opóźnionym rozwoju mowy. Na co dzień pracuje z dziećmi z dyslalią, afazją, spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy. Praca jest jej pasją, szczególnie poznawanie nowych technik neuroterapeutycznych, oraz neuroplastyczność mózgu i jego zdolności regeneracyjne.

Odpowiada na pytania:

1. Gdy Pani wspomina początki swojej pracy logopedycznej, co dla Pani stanowiło największe wyzwanie? A co po latach pracy okazało się być "strachem, który miał wielkie oczy"?

2. A jak radzi sobie Pani ze współpracą z rodzicami? Często początkujący logopedzi skarżą się na brak chęci współpracy ze strony rodziców? Jakie ma Pani sposoby na zachęcenie rodziców do współpracy?

3. Już kilkanaście lat współpracuje Pani z Wydawnictwem Harmonia, którego publikacje można nabyć również u nas na szkoleniach. Proszę powiedzieć, czym Pani się kieruje, opracowując pomoce logopedyczne? Co by Pani podpowiedziała rodzicom szukającym gier i książek wspierających terapię logopedyczną?

4. Gdyby miała Pani sformułować dobrą radę dla logopedów w jednym zdaniu, jak ona by brzmiała?

Dołącz do najbliższego szkolenia w Szczecinie, już 23 lutego! https://bit.ly/35qOSCL

 


„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

+48 505 255 435

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl

Nasza siedziba

lib-img_6631
lib-img_6797
lib-img_6791
lib-dscn0642