fbpx

Szkolenia

Elastyczny Terapeutyczny Taping w logopedii/neurologopedii podejście Esther de Ru

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Opis

Prowadzący: dr Martyna Brychcy - fizjoterapeuta, instruktor kinesiotapingu w pediatrii i logopedii zgodnie z podejściem Esther de Ru, certyfikowany terapeuta metody Vojty, certyfikowany terapeuta metody NDT Bobath, terapeuta TCK, terapeuta metody PNF, terapeuta Trójpłaszczyznowej Terapii Manualnej Stóp, terapeuta MTK, terapeuta drenażu limfatycznego Voddera, instruktor Masażu Shantala.

Godziny zajęć: sobota 09:00-17:00, niedziela 09:00-17:00 (18h dydaktycznych)

Grupa docelowa: Logopedzi, neurologopedzi, terapeuci zajęciowi oraz pracownicy służby zdrowia.

Cel szkolenia: Celem jest zapoznanie uczestników z elastycznym leczniczym tapingiem. Współczesna literatura, istniejące i nowe hipotezy są przedstawione i krytycznie ocenione. Na zakończenie kursu uczestnicy będą posiadać wiedzę o źródłach, zastosowaniach i dowodach. Będą biegli w tworzeniu i stosowaniu określonych aplikacji taśmy. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania taśmy u małych dzieci i u starszych pacjentów zostaną szczegółowo omówione. Każdego dni będą prezentowane filmy oraz zdjęcia różnych przypadków.

Program szkolenia:

Kurs ten jest praktycznym szkoleniem zaprojektowanym w celu pokazania, że elastyczny terapeutyczny taping może być stosowany, jako jedyny sposób leczenia lub w połączeniu z, bądź jako uzupełnienie innych działań terapeutycznych w pracy logopedów i neurologopedów

Część I

 1. Podstawy teoretyczne, zasady, materiały, kształty i techniki kinesiotapingu.
 2. Wprowadzenie - różne modele leczenia.
 3. Wskazania i przeciwwskazania.
 4. Anatomia i fizjologia skóry, powięzi i dermatomów.

Część II

 1. Klinika: Technika więzadłowa  i mięśniowa w kończynie górnej, w kręgosłupie szyjnym i tułowiu w zaburzeniach ortopedycznych i neurologicznych, ból i objawy pourazowe.
 2. Mini-taśmy i taping- krwiaki i blizny, obrzęki.

Część III

 1. Klinika: technika węzłów chłonnych przy kręgosłupie szyjnym, twarzy i szyi.
 2. Plusy i minusy tapingu małych dzieci i pacjentów w podeszłym wieku.
 3. Taping przepony i mięśni oddechowych przy użyciu różnych technik.
 4. Wpływ koloru taśmy.

Część IV

 1. Konkretne zastosowania:
 • Poprzeczne plastry (zaburzenia TMJ, zapalenie stawów, blizny).
 • S-taśma, T -taśma, dermatom i nerwy skórne aplikacje w różnych przypadkach przykłady. Punktowe zastosowanie taśmy.

Możliwości przedstawienia własnych przypadków.

Adres szkolenia: Kraków, Hotel Polonia ul. Basztowa 25

Na każdym szkoleniu Instytutu, wśród uczestników, losujemy NAGRODĘ niespodziankę. 

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu warsztatów (wydane na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632)), poczęstunek podczas przerw kawowych.

Szczegóły wydarzenia

Rezerwacje do:13/03/2019 18:17
Zaczyna się:16/03/2019 09:00
Kończy się:17/03/2019 17:00
Lokalizacja:Kraków

Pytania i odpowiedzi


 • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

  Nie.

  Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

 • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

  W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

 • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

  Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

 • Kiedy otrzymam fakturę?

  Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

  Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

  W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

  W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

  • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
  • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
  • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
 • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

  Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

 • Co to jest kod QR i jak go używać?

  Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl