fbpx

Szkolenia on-line

Opis

Terminy: 12 kwietnia 2023 r.

Godziny zajęć: 17:30-20:30 (4h dydaktyczne)

Koszt webinaru: 110 zł

  

Rejestracja

   

W koszty wliczone są:

  • udział w szkoleniu na żywo za pośrednictwem platformy internetowej,
  • możliwość bieżącego kontaktu z prowadzącym poprzez czat,
  • materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia,
  • 5-dniowy dostęp do nagrania.

  

 

Opłatę za szkolenie należy uiścić poprzez system szybkiej płatności PayU w momencie rejestracji.

Natychmiast po dokonaniu rejestracji i uiszczeniu płatności wysłana zostanie wiadomość o tytule "Potwierdzenie płatności" w której znajdować się będzie przycisk z linkiem dostępowym do szkolenia. Prosimy o sprawdzenie SPAMU oraz innych folderów poczty. W przypadku braku takiej wiadomości prosimy o kontakt.

W PRZYPADKU CHĘCI OTRZYMANIA FAKTURY PROSIMY o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały dydaktyczne, dostęp do nagrania oraz certyfikat wysyłany jest zaraz po zakończeniu szkolenia na adres mailowy, podany przy rejestracji. Należy pobrać je z wiadomości, ponieważ po upływie kilku dni będą już nieaktywne.

 

Grupa docelowa: Początkujący logopedzi, studenci logopedii, logopedzi z doświadczeniem, pragnący usystematyzować swoją wiedzę

Cel szkolenia: Uczestnik zdobędzie zestaw elastycznych, skutecznych i adekwatnych do realiów rozwiązań terapeutycznych, które już następnego dnia po szkoleniu będzie mógł wprowadzić w swojej pracy. Nauczy się, jakie są sprawdzone metody rozpoczynania pracy z dzieckiem z ASD. Nauczy się, jak budować strategie postępowania terapeutycznego, w zakresie tzw. trudnych zachowań. Dowie się jak zaaranżować stymulujące środowisko sensoryczne w domu i w gabinecie terapeutycznym, jak planować cele terapii i jak skutecznie współpracować z rodzicami.

 

Program szkolenia:

  1. Zasady pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu.
  2. Pierwsze spotkanie – obserwacja, wywiad.
  3. Od czego rozpocząć pracę z dzieckiem ze spektrum autyzmu i jak zbudować pozytywną relację terapeutyczną.
  4. Planowanie terapii – czego i jak uczyć w pierwszej kolejności.
  5. Bezpieczne środowisko sensoryczne.
  6. Sztywne wzorce zachowań, zachowania trudne. Z praktyki terapeuty – skuteczne strategie.
  7. Rola rodziców w procesie terapeutycznym.
  8. Techniczna strona planowania i monitorowania terapii dziecka z ASD.

 

Prowadząca:

Lidia Młodowiec - pedagog specjalny, terapeuta, szkoleniowiec, wykładowca akademicki (zagadnienia związane ze spektrum autyzmu). Wychowawca  w klasie dla dzieci z autyzmem. Ukończyła studia magisterskie z zakresu resocjalizacji, podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, diagnozy i terapii autyzmu oraz liczne szkolenia, kursy z zakresu diagnozy i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, szkolenia w stosowaniu testów diagnostycznych i narzędzi terapeutycznych dla dzieci z ASD. Certyfikowany diagnosta ADOS 2. Obecnie w trakcie nabywania kwalifikacji terapeuty środowiskowego dzieci i młodzieży. Jest współautorką i koordynatorem turnusów terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi w ośrodku Astur na Jeziorem Białym. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli i rodziców z zakresu terapii i edukacji osób z ASD, diagnozy funkcjonalnej oraz tworzenia pozytywnych strategii radzenia sobie z trudnymi zachowaniami w nurcie stosowanej analizy zachowania. Od 20 lat pracuje z osobami ze spektrum autyzmu (dziećmi, młodzieżą i dorosłymi). Należy do zespołu diagnostycznego Fundacji Bambini Dzieciom w Biłgoraju. Prowadzi diagnozy nozologiczne, funkcjonalne, wizyty konsultacyjne, zajęcia indywidualne oraz grupy psychoedukacyjne dla rodziców, dotyczące problemów wychowawczych oraz grupy terapeutyczne TUS. Specjalizuje się w diagnozie nozologicznej, funkcjonalnej oraz w tematyce trudnych zachowań. Prowadzi konsultacje oraz poradnictwo dla rodziców dzieci i młodzieży z ASD. W pracy zawodowej z pacjentem stawia na maksymalny rozwój umiejętności życiowych, szczególnie w zakresie komunikacji .

  

Szkolenie realizowane na platformie Clickmeeting (nie wymaga instalacji). 

 

Posiadamy Akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty co oznacza możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli.

 

W dniu szkolenia kontakt wyłącznie telefoniczny!

 


Skompletuj wszystkie e-booki z cyklu ABC początkującego logopedy!

E-booki o dyslalii

 


 

Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń!

Dowiedz się więcej: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 

 

 

Szczegóły wydarzenia

Rezerwacje do:12/04/2023 17:30
Zaczyna się:12/04/2023 17:30
Kończy się:12/04/2023 20:30
Lokalizacja:Szkolenie online

„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl