
Opis
Program szkolenia:
- Jak mnie słyszą, tak mnie piszą – głos moją wizytówką. Ćwiczenie wprowadzające. (Każdy z Uczestników czyta dowolny tekst – wzajemnie udzielamy sobie informacji zwrotnych. Praca przebiega w atmosferze życzliwości i akceptacji. Spotykamy się po to, żeby wziąć najwięcej od siebie dla siebie).
- Ja i mój głos. Voice Handicap Index (VHI) – wskaźnik niepełnosprawności głosowej. Kwestionariusz autooceny głosu – omówienie i praca własna z możliwością podzielenia się z grupą.
- O tym, co niezbędne: Budowa i działanie narządu głosu praktycznie.
- Trening oddechowy z uzasadnieniem i komentarzem. (Możesz wybrać ćwiczenia, które są dla Ciebie odpowiednie).
- Co możesz zrobić, żeby zapobiegać, a nie leczyć?:
- patologia i rehabilitacja głosu – najczęstsze choroby,
- BHP pracy (z) głosem,
- apteczne i domowe sposoby na zdrowy głos.
- Psychologiczne aspekty pracy (z) głosem:
- sesja wsłuchania się w wewnętrzne dziecko,
- trema w wystąpieniach publicznych,
- sposoby radzenia sobie ze stresem.
Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:
pracujesz (z) głosem
brakuje Ci tchu, kiedy przemawiasz przed publicznością,
masz wrażenie, że nie wykorzystujesz pełnego potencjału swojego głosu,
nie lubisz swojego głosu,
masz problemy z głosem,
potrzebujesz mieć więcej pewności siebie podczas wystąpień publicznych,
chcesz być sobą, komunikując się z innymi,
przyjdź, przyjedź. Wspólnie wydobędziemy potencjał Twojego głosu.
Będziesz mógł/ mogła nie musiał/ musiała.
Będzie Ci wolno, a nie powinieneś/ powinnaś.
To czas dla Ciebie.
Wykorzystasz go, jak zechcesz, jak potrzebujesz.
Do zobaczenia.
<3
Termin: 16 kwietnia 2023
Godziny zajęć: 9:00-14:30 (7h dydaktycznych)
Koszt szkolenia: 430 zł
PROMOCJA : Przy zakupie dwóch szkoleń w pakiecie "ODDECH dochodzi do GŁOSU" łączna kwota za szkolenia wynosi 760 zł (zamiast 860 zł).
Pakiet dostępny do zakupu: TUTAJ
Adres szkolenia: Niepubliczne Przedszkole Przystanek Przedszkolak
ul. Prądnicka 10, 30-002 Kraków
Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową, dlatego warto zadbać o wygodny strój oraz zabrać ze sobą ręcznik lub karimatę, nożyczki oraz butelkę wody 0,5 l. My zadbamy o wywietrzone pomieszczenie i całą resztę.
Prowadząca:
mgr Sylwia Zasada - trener głosu i oddechu, logopeda, wykładowca akademicki, nauczyciel z powołania, instruktor Buteyko Clinic International (metody oddechowej Butejki) oraz terapeutka manualnej terapii krtani wg protokołu Jacoba Liebermana. W swojej pracy wykorzystuje elementy pracy z ciałem wg Alexandra Lowena oraz techniki relaksacyjne (w tym trening Schultza oraz Jacobsona). Od 11 lat zarządza Instytutem Edukacji Logopedycznej. Od 2 lat jest dyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli IEL. Od 10 lat prowadzi szkolenia doskonalące nauczycieli, specjalizując się w treningu emisji głosu oraz terapii oddechowej. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje, szkoląc menedżerów w zakresie sztuki autoprezentacji. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, ukończyła dwie specjalizacje: nauczycielską i logopedyczną oraz Podyplomowe studia kwalifikacyjne w zakresie Emisji Głosu. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa. Absolwentka Polskiej Akademii Nauk, ukończyła Kurs Retoryki Praktycznej. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń poświęconych pracy z głosem. Autorka specjalistycznych publikacji. Obecnie tworzy wyjątkowe miejsce pracy, oparte o wartości i kulturę firmy, której kluczem są zaufanie i współodpowiedzialność. Szczególnie troszczy się o piękno języka ojczystego w mowie i piśmie. Jest przekonana, że "jak cię słyszą, tak cię piszą", dlatego zwraca uwagę na to, w jaki sposób należy mówić, aby kreować spójny wizerunek. Posiada niezwykły talent do nawiązywania relacji z drugim człowiekiem, dzięki czemu z łatwością zwiększa efektywność swoich szkoleń. Jako fanka samorozwoju, swoje bogate doświadczenie i wyjątkową osobowość wykorzystuje, aby wspierać rozwój innych.
W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia (wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie Rejestru Instytucji Szkoleniowych (Dz.U. 2004 nr 236 poz. 2365))), serwis kawowy podczas przerw (kawa, herbata, ciastka). Obiad nie jest wliczony w cenę szkolenia.
Na każdym szkoleniu Instytutu, jedna osoba spośród uczestników otrzymuje UPOMINEK.
W ciągu trzech dni od zapisu wpłać zaliczkę w wysokości 100 zł. Pozostałą kwotę należy wpłacić 14 dni przed szkoleniem. W przypadku dokonywania zapisu w terminie krótszym niż 14 dni przed szkoleniem, prosimy o opłacenie od razu całej kwoty.
Chcesz zapłacić w ratach? Skontaktuj się z nami!
Posiadamy Akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty co oznacza możliwość finansowania szkolenia ze środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli.
W dniu szkolenia kontakt wyłącznie telefoniczny!
Skompletuj wszystkie e-booki z cyklu ABC początkującego logopedy:
Skorzystaj z dofinansowania na realizację szkoleń! Dowiedz się więcej: http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy