fbpx

Wrocław

Opis


Prowadzący:

mgr Katarzyna Szłapa - logopeda, neurologopeda, neurobiolog, terapeuta pedagogiczny; od 20 lat zajmuje się terapią logopedyczną i pedagogiczną dzieci i dorosłych. Ukończyła ponad 40 szkoleń i kursów, uczestniczyła w konferencjach i seminariach. Autorka i współautorka blisko 40 publikacji: książek, pomocy dydaktycznych z zakresu diagnostyki i terapii logopedycznej takich jak: „Kwestionariusz diagnostyczny zaburzeń mowy ze szczególnym uwzględnieniem afazji i dysartrii dla młodzieży i dorosłych”, „Myślę, Mówię, Opowiadam- Materiały do ćwiczeń dla osób z afazją oraz do ogólnej terapii i profilaktyki logopedycznej”, „Krok po kroku jak rozwijać mowę dziecka.” Wielokrotnie prowadziła szkolenia dla terapeutów, logopedów i nauczycieli. Na co dzień pracuje z dziećmi z dyslalią ,afazją, spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy. Niezmiennie od ponad dwudziestu lat praca jest jej wielką pasją, szczególnie poznawanie nowych metod terapeutycznych.

Godziny zajęć: 10.00-15.00 (6h dydaktycznych)

Koszt szkolenia: 300 zł

PROMOCJA! Dla pierwszych dziesięciu osób koszt szkolenia wynosi 340 zł!* (promocja trwa do 12 sierpnia br.)

*Warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie rezerwacji na stronie www.instytutlogopedyczny.pl w czasie trwania promocji oraz uiszczenie zaliczki w wymaganym terminie (3 dni od momentu zapisu) - decyduje data zaksięgowania wpłaty.

Cele szkolenia:

1. Uczestnicy zapoznają się z aktualnymi informacjami na temat pracy logopedy w placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych, szpitalach, poradniach na podstawie kontraktu z NFZ, działalności nierejestrowane lub własnej firmie.

2. Uczestnicy dowiedzą się jak profesjonalnie przeprowadzić diagnozę, ile trwa wywiad z rodziną pacjenta, jak interpretować dokumentacje medyczną lub psychologiczno-pedagogiczną.

3. Uczestnicy zapoznają się z przykładowym programem terapii, konspektem zajęć; dowiedzą się także jak dokumentować proces terapeutyczny.

Program szkolenia:

1. Aspekty prawne zawodu.
2. Możliwości zatrudnienia logopedów:
- wady i zalety: działalności gospodarczej, umowy o prace, zlecenia, kontraktu.
- wady i zalety pracy w: przedszkolu, szkole, poradni, szpitalu, własnym gabinecie.
3. Działalność nierejestrowa – warunki.
4. Działalność gospodarcza – jak założyć, Ulga na Start, Mały ZUS.
5. Proces diagnostyczny:
- indywidualna diagnoza dziecka i osoby dorosłej,
- badania przesiewowe,
- karta do badania mowy dziecka,
- badanie sfery orofacjalnej,
- karta do badania mowy osoby dorosłej,
- omówienie istniejących na rynku testów i kwestionariuszy do badania mowy i wymowy,
- analiza dokumentacji medycznej i psychologiczno-pedagogicznej - studium przypadku.
6. Wywiad i współpraca z rodziną:
- zgoda na badanie z klauzulą RODO,
- karta rozwoju dziecka,
- ankieta na temat dziecka,
- karta wywiadu pacjent dorosły,
- regulamin terapii,
- zgoda na udział w terapii i zobowiązanie do współpracy.
7. Proces terapeutyczny:
- czas, częstotliwość i charakter terapii,
- program indywidualnej terapii,
- zeszyt zajęć/teczki terapeutyczne,
- dokumentowanie terapii,
- przykładowe pomysły na terapię z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.
8. Organizacja pracy:
- planowanie terapii,
- warsztat pracy,
- literatura.
9. Prezentacja filmów z zarejestrowanymi badaniami mowy i fragmentami terapii różnych zaburzeń.

Grupa docelowa: logopedzi, studenci logopedii

Informacje dodatkowe: Szkolenie wsparte jest filmami dotyczącymi diagnozy i terapii logopedycznej. Uczestnicy otrzymają autorskie materiały takie jak: Karta badania mowy dziecka, Karta rozwoju dziecka, Karta badania mowy osoby dorosłej, Zgoda na badanie z RODO, Karta wywiadu - osoby dorosła, Deklaracja uczestnictwa i regulamin terapii, Zgoda i zobowiązanie do współpracy, przykładowy program terapii, formularz skierowania na konsultacje specjalistyczne, przykładowy konspekt zajęć, formularz diagnozy, ankieta na temat dziecka, ABC dla rodziny - Jak postępować aby rozwój mowy przebiegał prawidłowo, Wskazówki dla rodziny z pacjentem demencyjnym. Oprócz tego uczestnicy otrzymają najnowsze akty prawne dotyczące warunków prowadzenia terapii, zatrudnienia itp.

Szkolenie odbędzie się w formie online - zobacz nasz filmik instruktażowy!

https://youtu.be/8AAsJsxRPYw

Szkolenie NIE jest nagrywane.

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia w formie elektronicznej wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 października 2004 r. w sprawie rejestru instytucji szkoleniowych (Dz.U. 2004 nr 236 poz. 2365)

Skorzystaj z dofinansowania na szkolenie dla przedsiębiorców i ich pracowników. Sprawdź, czy Twoje województwo posiada środki na szkolenia –

http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie – skontaktuj się z operatorem swojego regionu.

Skorzystaj z dofinansowania dla firm na realizację szkoleń (jeśli w Twojej firmie zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę).

Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy

 

Szczegóły wydarzenia

Rezerwacje do:08/01/2021 12:00
Zaczyna się:09/01/2021 10:00
Kończy się:09/01/2021 16:00
Lokalizacja:Szkolenie online

Pytania i odpowiedzi


  • Czy mogę z jednego konta zapisać inne osoby/osobę?

    Nie.

    Zakładając konto, podają Państwo dane osobowe i wyrażają zgodę na ich przetwarzanie, nie można zatem zrobić tego za kogoś. Każdy uczestnik szkolenia jest zobowiązany do założenia konta i wyrażenia zgody na przetwarzanie swoich danych we własnym imieniu.

  • Jak dokonać rezerwacji na szkolenie?

    W celu zapisania się na szkolenie należy założyć konto lub zalogować się, a następnie w ogłoszeniu o szkoleniu kliknąć "rezerwuj teraz" postępując wg dalszej instrukcji. Rezerwacja zostaje potwierdzona po dokonaniu wpłaty wymaganej zaliczki.

  • Kiedy i w jaki sposób mam podać dane do faktury?

    Dane do faktury należy wysłać e-mailem na adres: biuro@instytutlogopedyczny.pl lub wypełnić formularz podczas dokonywania rezerwacji na szkolenie.

  • Kiedy otrzymam fakturę?

    Z reguły faktury wystawiamy do 3 dni roboczych po szkoleniu (po wykonaniu usługi), jednakże w przypadku, gdy pracodawca wymaga jej wcześniej (np. przed zakończeniem danego roku) prosimy o kontakt e-mailowy z biurem w tej sprawie: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Po dokonaniu wpłaty zaliczki/całości kwoty szkolenia okazało się, że placówka dofinansuje mi to szkolenie, czy otrzymam zwrot kosztów i fakturę?

    Tak. Prosimy o przesłanie informacji dotyczących faktury (dane, termin płatności) pod adres e-mailowy z biurem: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy mogę dokonać anulowania rezerwacji?

    W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie takiej informacji pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Czy w przypadku rezygnacji ze szkolenia otrzymam zwrot kosztów?

    W przypadku rezygnacji ze szkolenia:

    • W terminie do 10 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot całości wpłaconej kwoty,
    • W terminie do 7 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia przysługuje zwrot w wysokości 50% kwoty stanowiącej całość opłaty za szkolenie,
    • W terminie poniżej 4 dni kalendarzowych przed planowanym terminem szkolenia lub w przypadku braku zgłoszenia nieobecności wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
  • Mam dofinansowanie z kilku placówek do szkolenia/szkoleń, czy mogę otrzymać kilka faktur?

    Tak, oczywiście. Prosimy wówczas o przesłanie danych do faktury wraz z kwotą dofinansowania pod adres e-mailowy: biuro@instytutlogopedyczny.pl

  • Co to jest kod QR i jak go używać?

    Kod QR jest dodatkowym sposobem do szybkiego dostępu do informacji o szkoleniu. W tym celu należy użyć aplikacji do skanowania kodów QR, wówczas wyświetlą się szczegółowe informacje.



„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Kontakt telefoniczny w godzinach 9-15

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl