Logopeda Lublin | Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.
« Powrót

Temat szkolenia Poznań: Guguhopla, od zabawy do mówienia. Od samogłoski do zdania obrazkowo-literowego.

Prowadzący:
dr n. hum. Marzena Machoś-Nikodem
Informacje o prowadzącym:
logopeda, specjalistka wczesnej logopedii klinicznej, oligofrenopedagog, filolog, kynoterapeuta. Na co dzień pracuje jako logopeda w szkole integracyjnej, poradni logopedycznej oraz ośrodku wczesnej interwencji. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów z zakresu terapii mowy, językoznawstwa i dogoterapii. Opublikowała pierwszy polskojęzyczny dogoterapeutyczny program wspierania komunikacji dziecka z deficytami rozwojowymi. Wykładowca przedmiotów logopedycznych na kilku polskich uczelniach
Termin:
2017-10-22
Godziny zajęć:
09:00-16:30; 8 h dydaktycznych
Miejsce:
Poznań
Cena:
420 zł
Nabór:
zakończony
Cel szkolenia:
Doskonalenie umiejętności łączenia rozwoju ruchu, mowy i ciekawości dziecka. Nabycie wiedzy na temat form zabawy, zmierzającej do wywołania pierwszych dźwięków i zachęcenia niemówiącego malucha do mówienia.
Grupa docelowa:
Logopedzi pracujący z małym dzieckiem niemówiącym (autyzm, upośledzenie umysłowe, alalia) Terapeuci pracujący w ramach wczesnej interwencji Rodzice dzieci, u których przyswajanie języka nie przebiega zgodnie z normą

* W przypadku uczestnictwa w obydwu szkoleniach dr Marzeny Machoś, na jedno z nich przysługuje 30 zł zniżki

 

Miejsce szkolenia: Poznań Omega, ul. J.H. Dąbrowskiego 79A (11 piętro)

Liczba osób: 15-20

 

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz otrzymaniu od organizatora potwierdzenia zakwalifikowania na szkolenie należy uiścić zaliczkę w wysokości 100 zł w przeciągu 3 dni roboczych na konto:

33 1140 2004 0000 3602 7578 2600

Pozostałą część kwoty należy opłacić w terminie 14 dni przed planowaną datą szkolenia.

 

Osoby, które otrzymają dofinansowanie z zakładu pracy, mogą uiścić opłatę po szkoleniu na podstawie wystawionej przez Instytut faktury. Prosimy o podanie tej informacji przy zgłaszaniu swojego uczestnictwa w szkoleniu.

 

 

  1. Co to jest Guguhopla? Założenia techniki łączącej ruch, zabawę i wokalizację pierwszych samogłosek.
  2. Zacznij od bazy – bazowe umiejętności komunikacyjne a budowanie kontaktu z niemówiącym dzieckiem.
  3. Guguhopla dla niemowlaka- stymulacja dźwiękami w czasie codziennych czynności pielęgnacyjnych. Dialog wokaliczny (czuwanie bierne i czynne, stymulacja w dialogu)
  4. Guguhopla dla niemówiącego malucha – propozycje aktywności mobilizujących do produkcji pierwszych dźwięków.
  5. Wykorzystanie w terapii przedmiotów codziennego użytku (piłka, kocyk, papier toaletowy zamiast drogich pomocyJ. Propozycje zabaw z rodzicami. Nauka samogłosek.
  6. Samogłoski na start - piłki (samogłoski plus sekwencje ruchów dwóch kolorowych piłek, propozycja domowej, prostej zabawy dla rodziców i terapeutów).
  7. Samogłoski na start - koc (samogłoski plus sekwencje ruchów).
  8. Jak utrwalać wprowadzane na terapii dźwięki w domu (propozycje zabaw z rodzicami)
  9. Samogłoska „totalna” – połączenie dźwięku, obrazu graficznego, gestu i konkretnej zabawy. Nauka dokonywania wyboru, gdzie dźwięk symbolizuje wykonywaną czynność.
Zapytaj logopedę Napisz do nas... Wyślij
Harmonogram szkoleń Załóż konto }