Szkolenia otwarte

Logorytmika w działaniach nauczyciela przedszkola

Odliczanie do daty zakończenia rezerwacji

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Opis


Prowadząca: Ewelina Prokopiuk - logopeda, audiolog, muzyk, śpiewaczka i logorytmiczka

Starając się realizować swoje dwie największe pasje: logopedię i muzykę odkryła ogromne zainteresowanie logorytmiką. Jest dyplomowanym logopedą (magister logopedii z audiologią; Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie) oraz muzykiem (absolwentka wydziału instrumentalnego- pedagogicznego; Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Białymstoku). Od 7 lat prowadzi liczne zajęcia logorytmiczne, umuzykalniające, zajęcia śpiewu oraz zajęcia muzyczne opierające się na metodzie Carla Orffa. Opracowała na własny użytek, ponad 1000 scenariuszy do zajęć logorytmicznych.

Łączy pracę zawodową z podnoszeniem swoich kwalifikacji przez uczestnictwo w różnorodnych konferencjach, szkoleniach, kursach i warsztatach. Zbiera doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi, prowadzi zajęcia grupowe oraz indywidualne. Z racji gry na instrumentach dętych oraz działalności pedagogicznej w tym zakresie, szczególnie zgłębia wiedzę i praktykę prawidłowego oddychania.  Jako śpiewaczka głosem białym, interesuje się naturalną emisją głosu i różnymi metodami relaksacyjnymi oraz oddechowymi.

Podczas prowadzonych szkoleń stara się przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie głównie przez działania praktyczne, dlatego zaprasza uczestników do aktywnego uczestnictwa. Wykształcenie i zainteresowania prowadzącej, pozwalają na szeroki wachlarz prezentowanych ćwiczeń, przykładów muzycznych oraz sposobów umuzykalniania dzieci i młodzieży.

 

Godziny zajęć: 9:00 - 15:30 (sobota)

Czas trwania: 8 godz. dydaktycznych

Koszt szkolenia: 200.00 zł.

Cel szkolenia: zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu logorytmiki. Po spotkaniu uczestnicy będą wiedzieli jak świadomie wprowadzać zabawy logorytmiczne do pracy z dziećmi. Szkolenie  ma charakter praktycznego warsztatu (poznanie korelacji słowa, muzyki i ruchu). Na szkoleniu będą również przedstawione gotowe zabawy i piosenki do wykorzystania w pracy. Poznanie wielu zabaw i ćwiczeń logorytmicznych da uczestnikom możliwość i inspirację przy tworzeniu własnych ćwiczeń. Zdobyte doświadczenie pozwoli na umiejętny dobór odpowiednich ćwiczeń do potrzeb dzieci, liczebności grupy i wieku. Praktyczna forma szkolenia rozwija również muzykalność uczestników.

 

Program szkolenia:

  1. Funkcje i założenia logorytmiki.
  2. Podział ćwiczeń ze względu na ich przeznaczenie.
  3. Praktyczne poznanie ćwiczeń logorytmicznych.
  4. Dobór i przegląd odpowiedniej literatury muzycznej do zajęć.
  5. Tworzenie i modyfikacja własnych ćwiczeń logorytmicznych.

 

Grupa docelowa: Nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Adres szkolenia: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli IEL, ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A, lok. 6

Na każdym szkoleniu wśród uczestników losujemy bon rabatowy na szkolenie rady pedagogicznej dla placówki oraz osobisty upominek :-)

W koszty szkolenia wliczone są: materiały oraz zaświadczenia o ukończeniu warsztatów (wydane na podstawie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U. 2019 poz. 1045), serwis kawowy.

 

Szczegóły wydarzenia

Dostępność:15
Rezerwacje do:09/11/2020 23:59
Zaczyna się:14/11/2020 09:00
Kończy się:14/11/2020 16:30
Lokalizacja:Lublin

Rezerwacja

Cena:
zł 200.00
Rejestracja Logowanie zrobić rezerwację

„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

IEL: +48 505 255 435

ODN: +48 575 905 286

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl

odn@instytutlogopedyczny.pl