fbpx

„Czasem słońce, czasem deszcz"Autor: Monika Wrzos, neurologopeda

Zapraszam do zapoznania się z propozycją gry logopedycznej, która będzie pomocna w kształtowaniu funkcji słuchowych i oddechowych, pozwoli na wykonywanie ćwiczeń motorycznych oraz utrwalanie prawidłowej realizacji ćwiczonych  głosek.

Gra z pewnością sprawdzi się podczas zajęć logopedycznych, jak również w domu.Propozycje wykorzystania

Na planszy znajdują się pola w kształcie słoneczek i chmurek, gracze wykonują ruch pionkiem,  rzucając uprzednio kostką i w zależności od tego, czy zatrzymają się na chmurce czy na słoneczku, losują zadanie umieszczone w pudełku oznaczonym odpowiednim symbolem.

W sytuacji, gdy gracz zatrzyma się na podwójnej chmurce traci kolejkę lub realizuje dwa zadania z chmurką.

Stając na polu przedstawiającym słoneczko za chmurką, gracz realizuje zadania z obydwu pudełek.

Do zabawy potrzebna będzie plansza, pionki oraz kostka do gry (zazwyczaj używam takiej, która ma cyferki od 1-3, co pozwala na wykonanie większej ilości zadań).

Dodatkowo należy przygotować karteczki z zadaniami, które dzieci będą losować z pudełek oznaczonych symbolem słoneczka i chmurki.

Możecie wykorzystać polecenia i pomoce zaproponowane przeze mnie i udostępnione wraz z planszą w plikach PDF, natomiast jeśli dziecko wymaga realizacji odmiennych zadań, przygotujcie  inne, dostosowane do niego aktywności i zapiszcie je na pustych karteczkach, które są dostępne w pliku.

Życzę Wam dobrej zabawy, trochę deszczu i dużo słońca na co dzień.


Pobierz plik z grą, klikając tutaj


Sprawdź, jak wyglądają nasze inspiracje!„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

Biuro, szkolenia: +48 505 255 435

Rejestracja na terapię: +48 881 527 414

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl