Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.

Blog

Higiena pracy głosem 2018-04-11 09:57

O pracy głosem słów kilka, czyli jak stworzyć optymalne warunki dla pracy głosem, a także o właściwej higienie głosu, która stanowi profilaktykę wszelkich chorób aparatu głosowego.

...Czyli prezent, który dołączamy do pakietu startowego na każdym szkoleniu od stycznia 2018 r. – mały fioletowy woreczek, a w nim… kostka i stempelek. Jak grać?

„Okazało się, że dzieci oglądające telewizję lub programy na DVD znają znacznie mniej słów, a zatem na płaszczyźnie językowej są opóźnione w rozwoju”!

         „Baby TV i DVD dla niemowląt są szkodliwe dla intelektualnego rozwoju małych dzieci”!

         „Spowolniony lub ograniczony rozwój języka i procesów myślowych w wieku przedszkolnym, wywołany zbyt częstym kontaktem z elektronicznymi mediami wizualnymi, wpływa niekorzystnie na całokształt biografii edukacyjnej dziecka”!

         „Z badań reprezentatywnych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wśród ponad dwóch tysięcy dzieci i młodych ludzi między ósmym a osiemnastym rokiem życia wynika, że spędzają 7,5 godziny dziennie na korzystaniu z mediów elektronicznych - to więcej niż wynosi ich czas spania”!

 

         Jeśli zgadzacie się lub nie, chcecie wiedzieć jak wyglądały badania, jak zebrane zostały takie informacje i czy to wszystko jest prawdą, zapraszam do przeczytania poniższej recenzji, a potem zaprezentowanej w niej publikacji.

  Tej jesieni kolejnym tematem moich spotkań z przedszkolakami będzie wąż, a jedną z pomocy wykorzystywanych podczas pracy - gra planszowa, którą dostosuję do indywidualnych potrzeb dzieci biorących udział w zajęciach.

 

  Celem zabawy jest ćwiczenie dowolnych sprawności językowych, artykulacyjnych czy ruchowych.

  Mogą ją wykorzystać zarówno terapeuci, jak też rodzice, chcący urozmaicić ćwiczenia logopedyczne w domu.

By rozwój dziecka był prawidłowy, rozwijała się mowa, by dzieci nie miały problemów z czytaniem i pisaniem, rozumiały bardziej złożone komunikaty i polecenia, konieczna jest prawidłowa identyfikacja dochodzących do mózgu bodźców słuchowych.

  • Podstrona 2 z 3
  • 1
  • 2
  • 3


Dodaj komentarz:

*

*

*

*

*

(c) revolweb captcha


Brak komentarzy
Harmonogram szkoleń Załóż konto }