Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.

Blog

Dziś przedstawiam Wam propozycję bardzo prostej pomocy, którą bez problemu i bardzo szybko zrobicie samodzielnie i będziecie mogli wykorzystać do zabaw z dziećmi w różnym wieku, kształtując i utrwalając z nimi rozmaite umiejętności.

 

Do zabaw potrzebne będą rybki w sześciu kolorach, wycięte z pianki PCV lub kolorowego papieru, który można zalaminować, aby pomoc była trwalsza.

 

Jeżeli zdecydujecie się wykonywać wszystkie opisane poniżej zabawy i nieco urozmaicać ich przebieg, przydadzą się również kostki do gry (kolorowa i tradycyjna) oraz pionki i permanentny flamaster.

Reszta zależy od Waszej inwencji oraz warunków, w których będziecie się bawić.

 

Rybki można wykorzystać na zajęciach logopedycznych, ale ze względu na prostotę wykonania, może ją zrobić i wykorzystać każdy Rodzic, ćwicząc ze swymi dziećmi w domu oraz na wakacjach, chociażby spędzając czas na plaży;-)

 

Wszystkie niezbędne akcesoria można włożyć z powodzeniem do torebki lub kieszeni.

Zabawa odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka. Jest ona podstawową formą aktywności dziecka, umożliwia mu poznawanie świata, rozwijanie się oraz nabywanie rozmaitych umiejętności.

  Dziś proponuję Wam wykonanie gry planszowej „Marchewkowa uczta”, której głównym celem jest ćwiczenie funkcji słuchowych, jednak można ją dowolnie zmodyfikować i używać zgodnie z potrzebami dzieci biorących udział w zabawie.

  Gra doskonale sprawdzi się podczas indywidualnej terapii logopedycznej oraz zajęć rewalidacyjnych w przedszkolu, może też posłużyć Rodzicom pragnącym urozmaicić swoim pociechom ćwiczenia w domu.

 

  Chciałabym, żebyśmy dzisiaj zajrzeli do środka kolejnej pomocy, z której ostatnio miałam okazję korzystać. Jest to gra o nazwie „Wesoła farma” Wydawnictwa Adamigo.

Zachwycona opisem i zdjęciami w internecie, postanowiłam, że koniecznie muszę wypróbować tę pomoc! Dzięki partnerstwu ze Sklepem juniora.pl, mogłam ją sprawdzić i zrecenzować dla Was.

Czy gra jest tak dobra, jak się spodziewam?

 

'Wczesna interwencja psychologiczna w kształtowaniu relacji matki z dzieckiem z autyzmem'

 

 

 

 

 

  • Podstrona 3 z 3
  • 1
  • 2
  • 3


Dodaj komentarz:

*

*

*

*

*

(c) revolweb captcha


Brak komentarzy
Harmonogram szkoleń Załóż konto }