Blog

Recenzja: Moje Pierwsze Memory, wyd. CzuCzu

W ubiegłym tygodniu trafiły do mnie trzy pomoce marki Czu Czu. Dzieci nie lubią nudy, więc testowałam te nowości praktycznie na każdych zajęciach i chciałam napisać o swoich zaskakujących odkryciach.

Pomoc, którą chcę wam dziś w sposób szczególny przybliżyć jest Moje Pierwsze Memory.

Moje Pierwsze Memory: składa się ono z 24 kwadratów, na których namalowanych jest 12 zwierząt (po dwa egzemplarze każdego). Zapakowane jest w duże kolorowe pudełko z praktycznym zamknięciem. Gra w jej podstawowym wykorzystaniu pozwala dzieciom na ćwiczenie pamięci, a także trening spostrzegawczości. Działa również korzystnie na koncentrację.

 

 

Gdy paczka, w której była, trafiła w moje ręce, byłam niesamowicie zaskoczona! Memory to ogromne kwadraty, aż 16x16 cm! Na opakowaniu narysowany jest ich wymiar 1:1. Są one bardzo grube, solidnie wykonane i podejrzewam, że będą niezniszczalne. Trwają testy tej niezniszczalności :)

 

 

Obrazki, które na nich widnieją, jak zresztą w każdej pomocy Czu Czu, są bardzo starannie wykonane, przyjazne i kolorowe, a także bardzo czytelne. Nie ma możliwości pomylenia lub zastanawiania się nad tym, co to za zwierzę. Zwierzęta, które znajdziemy w pakiecie to: kot, pies, kura, żaba, krowa, baran, osioł, świnia, koń, indyk, zając i perliczka.

 

 

Przede wszystkim, dzięki rozmiarowi tej pomocy znalazłam dla niej mnóstwo zastosowań i mimo zapisu na opakowaniu +2 wykorzystałam ją nawet z dziećmi kilkunastomiesięcznymi.

 

Poniżej kilka moich pomysłów:

  • Rozkładamy dwa, trzy lub więcej obrazków, włączamy dźwięk zwierzątka, a dziecko ma za zadanie podać nam lub pokazać, co to za zwierzę, czyj to odgłos. Bardzo dobre ćwiczenia dla dzieci z wadą słuchu.
  • Dziecko odsłuchuje odgłosy lub nazwy zwierząt, dwóch trzech lub więcej, następnie ma za zadanie ułożyć je w prawidłowej, usłyszanej kolejności.
  • Kwadraty pojedynczo można wykorzystać do nauki wyrażeń dźwiękonaśladowczych z dziećmi już około pierwszego roku życia.
  • Mogą posłużyć także do terapii wad wymowy. Po poprawnym wypowiedzeniu sylaby, słowa czy zdania dziecko odkrywa karty ze zwierzątkiem. Gdy znajduje dwa takie same, zabiera je jako para (zmodyfikowana wersja memory)
  • Oczywiście można grać nimi w klasyczne memory ;)

Agnieszka Zielińska, logopeda


„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.”
Johann Wolfgang Goethe

Kontakt

Adres

ul. Matki Teresy z Kalkuty 18A lok. 6, 20-538 Lublin

Telefon

+48 505 255 435

Email

biuro@instytutlogopedyczny.pl

Nasza siedziba

lib-img_6631
lib-img_6797
lib-img_6791
lib-dscn0642
test