Logopeda Lublin | Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.

Blog

Higiena pracy głosem cz. II 2018-04-11 12:42

Kontynuacja artykułu dotyczącego higieny pracy głosem.

Metoda werbo-tonalna 2018-03-09 10:11

Jest to metoda, którą można stosować od razu po narodzeniu! Polecana jest szczególnie do terapii z małymi dziećmi z niedosłuchami, ale może być także wprowadzona u dzieci zdrowych. Opracował ją w latach 50-tych, prof. Peter Guberina w Chorwacji. Metoda stworzona została z uwzględnieniem badań rozwoju mowy dzieci słyszących, przede wszystkim istotny jest w niej wpływ rytmu, intonacji oraz aktywności motorycznej.

Higiena pracy głosem 2018-04-11 09:57

O pracy głosem słów kilka, czyli jak stworzyć optymalne warunki dla pracy głosem, a także o właściwej higienie głosu, która stanowi profilaktykę wszelkich chorób aparatu głosowego.

...Czyli prezent, który dołączamy do pakietu startowego na każdym szkoleniu od stycznia 2018 r. – mały fioletowy woreczek, a w nim… kostka i stempelek. Jak grać?

„Okazało się, że dzieci oglądające telewizję lub programy na DVD znają znacznie mniej słów, a zatem na płaszczyźnie językowej są opóźnione w rozwoju”!

         „Baby TV i DVD dla niemowląt są szkodliwe dla intelektualnego rozwoju małych dzieci”!

         „Spowolniony lub ograniczony rozwój języka i procesów myślowych w wieku przedszkolnym, wywołany zbyt częstym kontaktem z elektronicznymi mediami wizualnymi, wpływa niekorzystnie na całokształt biografii edukacyjnej dziecka”!

         „Z badań reprezentatywnych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wśród ponad dwóch tysięcy dzieci i młodych ludzi między ósmym a osiemnastym rokiem życia wynika, że spędzają 7,5 godziny dziennie na korzystaniu z mediów elektronicznych - to więcej niż wynosi ich czas spania”!

 

         Jeśli zgadzacie się lub nie, chcecie wiedzieć jak wyglądały badania, jak zebrane zostały takie informacje i czy to wszystko jest prawdą, zapraszam do przeczytania poniższej recenzji, a potem zaprezentowanej w niej publikacji.

  • Podstrona 1 z 3
  • 1
  • 2
  • 3


Dodaj komentarz:

*

*

*

*

*

(c) revolweb captcha


Brak komentarzy
Harmonogram szkoleń Załóż konto }