Logopeda Lublin | Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.

Blog

...Czyli prezent, który dołączamy do pakietu startowego na każdym szkoleniu od stycznia 2018 r. – mały fioletowy woreczek, a w nim… kostka i stempelek. Jak grać?

„Okazało się, że dzieci oglądające telewizję lub programy na DVD znają znacznie mniej słów, a zatem na płaszczyźnie językowej są opóźnione w rozwoju”!

         „Baby TV i DVD dla niemowląt są szkodliwe dla intelektualnego rozwoju małych dzieci”!

         „Spowolniony lub ograniczony rozwój języka i procesów myślowych w wieku przedszkolnym, wywołany zbyt częstym kontaktem z elektronicznymi mediami wizualnymi, wpływa niekorzystnie na całokształt biografii edukacyjnej dziecka”!

         „Z badań reprezentatywnych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wśród ponad dwóch tysięcy dzieci i młodych ludzi między ósmym a osiemnastym rokiem życia wynika, że spędzają 7,5 godziny dziennie na korzystaniu z mediów elektronicznych - to więcej niż wynosi ich czas spania”!

 

         Jeśli zgadzacie się lub nie, chcecie wiedzieć jak wyglądały badania, jak zebrane zostały takie informacje i czy to wszystko jest prawdą, zapraszam do przeczytania poniższej recenzji, a potem zaprezentowanej w niej publikacji.

  Tej jesieni kolejnym tematem moich spotkań z przedszkolakami będzie wąż, a jedną z pomocy wykorzystywanych podczas pracy - gra planszowa, którą dostosuję do indywidualnych potrzeb dzieci biorących udział w zajęciach.

 

  Celem zabawy jest ćwiczenie dowolnych sprawności językowych, artykulacyjnych czy ruchowych.

  Mogą ją wykorzystać zarówno terapeuci, jak też rodzice, chcący urozmaicić ćwiczenia logopedyczne w domu.

By rozwój dziecka był prawidłowy, rozwijała się mowa, by dzieci nie miały problemów z czytaniem i pisaniem, rozumiały bardziej złożone komunikaty i polecenia, konieczna jest prawidłowa identyfikacja dochodzących do mózgu bodźców słuchowych.

Dziś przedstawiam Wam propozycję bardzo prostej pomocy, którą bez problemu i bardzo szybko zrobicie samodzielnie i będziecie mogli wykorzystać do zabaw z dziećmi w różnym wieku, kształtując i utrwalając z nimi rozmaite umiejętności.

 

Do zabaw potrzebne będą rybki w sześciu kolorach, wycięte z pianki PCV lub kolorowego papieru, który można zalaminować, aby pomoc była trwalsza.

 

Jeżeli zdecydujecie się wykonywać wszystkie opisane poniżej zabawy i nieco urozmaicać ich przebieg, przydadzą się również kostki do gry (kolorowa i tradycyjna) oraz pionki i permanentny flamaster.

Reszta zależy od Waszej inwencji oraz warunków, w których będziecie się bawić.

 

Rybki można wykorzystać na zajęciach logopedycznych, ale ze względu na prostotę wykonania, może ją zrobić i wykorzystać każdy Rodzic, ćwicząc ze swymi dziećmi w domu oraz na wakacjach, chociażby spędzając czas na plaży;-)

 

Wszystkie niezbędne akcesoria można włożyć z powodzeniem do torebki lub kieszeni.

  • Podstrona 1 z 2
  • 1
  • 2


Dodaj komentarz:

*

*

*

*

*

(c) revolweb captcha


Brak komentarzy
Zapytaj logopedę Napisz do nas... Wyślij
Harmonogram szkoleń Załóż konto }