Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.
« Powrót
LOGORYTMIKA - terapia i profilaktyka logopedyczna w formie zabawy! 2017-11-08 15:02 

Zapraszamy rodziców do zapoznania się z ofertą zajęć logorytmicznych, czyli niezwykle skutecznej, efektywnej terapii i profilaktyki logopedycznej, która spodoba się każdemu dziecku! 

 

Czym jest logorytmika?
Logorytmika to oddziaływania terapeutyczne, mające na celu usprawnienie i korekcję komunikacji językowej oraz zaburzeń ruchowych. Skierowana jest do osób z deficytami słuchowymi, ruchowymi lub psychoruchowymi, przy równoczesnych zaburzeniach mowy, będąc jednocześnie skuteczną profilaktyką logopedyczną.

 

Zajęcia logorytmiczne uwrażliwiają uczestników na cechy wspólne dla muzyki i mowy, między innymi: rytm, wysokość dźwięku, tempo, akcent, frazowanie, artykulację. Ze względu na charakter grupowy pomagają one także w uspołecznianiu oraz nawiązywaniu relacji między rówieśnikami.

 

Dobra atmosfera oraz forma zabawy sprawiają, że zajęcia są dla dzieci atrakcyjne, a jednocześnie kształcące i efektywne.

Dzięki tym zajęciom dziecko:
- poprawi swoją wymowę;

- dynamicznie rozwinie swoje słownictwo;
- uzyska poprawę koordynacji ruchowej, słuchowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowej, wzrokowo–ruchowej, orientacji przestrzennej oraz kierunkowej;
- nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami
stanie się znacznie łatwiejsze;

 

Koszt wynosi jedynie 10 zł za pojedyncze zajęcia od dziecka (minimalna liczba osób w grupie 10, maksymalna około 25).

 

Współpracujemy już z kilkoma placówkami przedszkolnymi i szkolnymi na terenie Lublina. Chcesz, aby zajęcia odbywały się w placówce Twojego dziecka?

Skontaktuj się z nami!  Tel.: 505 255 435, e-mail: biuro.instytutlogopedyczny@gmail.comHarmonogram szkoleń Załóż konto }