Logopeda Lublin | Instytut Edukacji Logopedycznej - Instytut, dzięki specjalistom, których zatrudnia prowadzi szeroko rozumianą terapię wszelkich zaburzeń komunikacji.

MIGUSKI

Nauka języka migowego na wesoło

Od 17 października 2016 r. w kilku lubelskich przedszkolach ruszył projekt 'MIGUSKI - nauka języka migowego na wesoło'. Projekt adresowany jest do dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Jego celem jest uwrażliwienie przedszkolaków na osoby niepełnosprawne i eliminowanie barier społecznych, które mogą napotkać osoby głuche.

 

W piątek dzieci ze starszych grup w naszym przedszkolu rozpoczęły kurs nauki języka migowego. Podczas lekcji języka migowego przedszkolaki będą miały okazję zapoznać się ze znakami alfabetu migowego, podstawowymi słowami i zwrotami. Dla dzieci nauka języka migowego jest świetną zabawą, w której nie muszą umieć czytać, aby „przeczytać”, motywuje je do samodzielnego wymyślania, pisania i czytania w głowie. Kurs języka migowego ma też głębszy cel – wskazuje dzieciom nowy, alternatywny sposób porozumiewania się z ludźmi i jednocześnie uwrażliwia na drugiego człowieka. Dzieci od najmłodszych lat uczą się tolerancji i godnego traktowania ludzi różniących się od nich samych.Zapytaj logopedę Napisz do nas... Wyślij
Harmonogram szkoleń Rejestracja }